La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
3.963
Поени од реакции
2.243
Се шпекулира дека се скарале околу трансферите, наводно најмногу за Денис и Рафиња кој отидоа у Селта, а Марселињо многу ги сакал кај него.
Имаа несогласувања уште пред некое време околу тие работи.
Играчите јавно на социјалните мрежи го осудија овој потег, Парехо и Гарај најдиректни беа.
Кашапопара ќе е сега таму.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
3.438
Толку ќе биде од Валенсија оваа сезона. Марселино им беше главен фактор за успесите во вториот дел од ланската сезона. Човекот им донесе титула после 100 години а тие го шутнаа. Штета, ако ништо друго, сакав барем да ја поминат групата во ЛШ. Вака ако Челзи и Ајакс одиграат на ниво ќе им биде доста тешко.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.963
Поени од реакции
2.243
Толку ќе биде од Валенсија оваа сезона. Марселино им беше главен фактор за успесите во вториот дел од ланската сезона. Човекот им донесе титула после 100 години а тие го шутнаа. Штета, ако ништо друго, сакав барем да ја поминат групата во ЛШ. Вака ако Челзи и Ајакс одиграат на ниво ќе им биде доста тешко.
Сега му е мајката на Шпанија да си го прибери Марселино.
Инаку да лош период ќе биди овој за Валенсија, баш пред дуелот со Барселона и Челзи се случија овие работи, играчите се гневни, ќе летаат петарди на Камп Ноу изгледа, арно Меси не игра :)
И Модрич се повредил, болница станаа Реал, мускулна повреда, мислам дека и Јович заработи повреда со Португалија кога играа ...
Хазард кога се враќа ?
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.105
Поени од реакции
11.880
И Модрич се повредил, болница станаа Реал, мускулна повреда, мислам дека и Јович заработи повреда со Португалија кога играа ...
Хазард кога се враќа ?
Лажга беше за Јович, нормално си тренирал. Иначе да, премногу играчи на Реал се повредија последниве 2-3 месеци, мислам дека дури 11 повреди се случија и скоро сите беа мускулни, ова мислам дека е случај бидејќи летово го сменија кондициониот тренер.
Хазард, Хамес и Брахим се вратија и ќе бидат спремни за натпреварот против Леванте. Родриго исто се врати од повреда, али за него уште не е одлучено дали ќе биде повикан за првиот тим или Кастиља.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
749
Поени од реакции
637
Сега со Сетиен се најсериозните кандидати да го заменат Валверде. Со пораз викендов од Валенсија, Валверде гарант си оди.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.963
Поени од реакции
2.243
Сега со Сетиен се најсериозните кандидати да го заменат Валверде. Со пораз викендов од Валенсија, Валверде гарант си оди.
Каков пораз бе :) Распад систем им се дешава во Валенсија моментално, штета, а баш имав некоја надеж дека без Меси ќе се сопнат со нив.

Ајде веќе нека иди викенд не се издржва поќе :)

Види го нашиот, не дај Боже да му се скара Алис, отидоја 55 милиони во вода :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.505
Поени од реакции
6.183
Сега со Сетиен се најсериозните кандидати да го заменат Валверде. Со пораз викендов од Валенсија, Валверде гарант си оди.
И 16-0 да изгуби валверде нема да биде избркан.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
749
Поени од реакции
637
таман да не ишлапаат за сефте :)

Ептен незгодни тимчиња ни се паднаа на почеток, за среќа успешно поминати засега. Подобро ќе изгуравме да ни се паднеа Севиља, Валенсија, Бетис и сл. одколку Хетафе, Легањес и Еибар. Уште Сосиедад и Селта да поминиме добро па после ни следат полесни натпревари како со Мајорка, Реал, Ваљадолид...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.963
Поени од реакции
2.243
Ептен незгодни тимчиња ни се паднаа на почеток, за среќа успешно поминати засега. Подобро ќе изгуравме да ни се паднеа Севиља, Валенсија, Бетис и сл. одколку Хетафе, Легањес и Еибар. Уште Сосиедад и Селта да поминиме добро па после ни следат полесни натпревари како со Мајорка, Реал, Ваљадолид...
Тешко ќе биди на Аноета, последниве сезони не сме поминувале добро таму.
Башка се враќаат од репрезентативна пауза и следува ЛШ со Јуве ...
Автоматски споено мислење:

Не му значеле парите ништо а 10 пати направи нов договор, 40 милиони ги тепа :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
3.438
Последните 5-6 години секогаш е тешко со Валенсија. Често киксаме а кога тепаме тоа е едвај еден гол разлика. Исклучок се оние 7-0 во ерата на тренерскиот гуру Гери Невил. Утре сепак треба да е полесно, нема врска што сме без Меси. Ради предноста на Кампот и ситуацијата во Валенсија очекувам да им шибнеме барем три гола.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.963
Поени од реакции
2.243
Кога ќе те остават сам во фитнес сала :icon_lol:
На Модрич чечкалиците :ROFLMAO:
Не е за смеа, ова е префорсирање стварно, и кај нас имаше огромни критики пд страна на навивачите до Ортега за пренапорните тренинзи, особено пред сезона кога имаат по три сесии во еден ден на Сан Рафаел, 10 играчи ни цркнаа еден период во рок од една недела, хорор.
 
На врв Bottom