La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 мај 2018
Мислења
702
Поени од реакции
577
Tacon беа превземени од Реал пред месец-два, и името на Реал ако не се лажам ќе го носат од наредна сезона...така да технички не играле Барса против Реал, не сеуште...:P:P:P
Нека играат како Такон во наредниве 10 години за да не си го срамат името Реал. :rolleyes:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.112
Поени од реакции
4.784
Нека играат како Такон во наредниве 10 години за да не си го срамат името Реал. :rolleyes:
Да да Перез ги земаше за да играат така ... Што треба за во женскиот фудбал одма ќе вложи ќе ги купи сите најдобри и оп за 2-3 години шампиони ќе се.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
Атлетико е трикратен шампион, па кога не можат мажите :D
Нека спијат со нив можи ќе ги фати мајата:ROFLMAO:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
702
Поени од реакции
577
Да да Перез ги земаше за да играат така ... Што треба за во женскиот фудбал одма ќе вложи ќе ги купи сите најдобри и оп за 2-3 години шампиони ќе се.
Исто како и кај машкиот клуб. Само што за машкиот купува судии а не играчи. :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
Остај го, апчињата му ги згрешија денес, се дешава почесто :D
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.377
Поени од реакции
2.304
Атлетико е трикратен шампион, па кога не можат мажите :D
Нека спијат со нив можи ќе ги фати мајата:ROFLMAO:
На тие пари што ги земаат со најаките мачиња во светот можат да бидат,будали се да се расправаат со набилдани фудбалерки испотени да му идат вкревет хехе
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
На тие пари што ги земаат со најаките мачиња во светот можат да бидат,будали се да се расправаат со набилдани фудбалерки испотени да му идат вкревет хехе
Ги немаш видено зато така збораш :D
Автоматски споено мислење:

Имаме и пар во екипата ама нема везе :D
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
Уште три недели има до дербито и скоро цел стадион е распродаен.
F339D490-C98E-43A8-99BA-0DB032850AB6.png CDD312A0-B285-4B96-BED8-FB42C58525A8.jpeg
Секоја сезона се поскапи се картите на Метрополитано.
За една сезона 25 % поскапија.
На Калдерон се сеќавам за 25 евра се наоѓаа карти ( не дерби ) сега една плата не те расправа да одиш натпревар да гледаш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
BA67A7E1-1558-4F97-93C1-85472B9B2E70.jpeg
150 милиони а не разбирал Дембеле како функционирал светот на фудбалот :)
Требаше да се дружи повеќе со Боа да му објасни како функционираат работите ВО и НАДВОР од терените :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.823
Поени од реакции
2.104
Пишав во темата фудбалски вести еве и тука официјално : Марселино е разрешен од тренерската позиција на Валенсија.
Играчите биле во шок и не веруваат дека после одличната сезона Лим го разреши Марселино.
Баш пред дуелот со Челзи во ЛШ.
Имаа некои несогласувања од почеток со спортскиот директор и со Марселино ама мислев дека целата ситуација се смири.

Селадес ќе биди неговата замена инаку.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.075
Поени од реакции
1.523
Пишав во темата фудбалски вести еве и тука официјално : Марселино е разрешен од тренерската позиција на Валенсија.
Играчите биле во шок и не веруваат дека после одличната сезона Лим го разреши Марселино.
Баш пред дуелот со Челзи во ЛШ.
Имаа некои несогласувања од почеток со спортскиот директор и со Марселино ама мислев дека целата ситуација се смири.

Селадес ќе биди неговата замена инаку.
Се шпекулира дека се скарале околу трансферите, наводно најмногу за Денис и Рафиња кој отидоа у Селта, а Марселињо многу ги сакал кај него.
 
На врв Bottom