La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
3.962
Поени од реакции
2.243
Не вервам, штом Навас не му го зеде местото на Куртоа овој уште помалце.
И јас го делам истото мислење дека Навас е голманиште, дури и подобар од Куртоа, ама добро помлад е Тибо па не е чудно шо се одлучија за прв избор да биди.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.962
Поени од реакции
2.243
Ќути, за некои тука е обичен мајмун кој скока само :)
Многумина ја осудија неговата реакција за победничкиот гол, како демек прославил гол против Еибар како ЛШ да освоил, не знаејќи дека тие 3 бода значат многу со оглед на тоа што и Реал и Барса веќе заостануваат со 4 односно 5 бода, плус се вратија од негатива на 2 гола и даваат гол во судиско продолжение за тотален пресврт кој значеше и победа на крајот, фала Богу дека така ќе реагира, плус Симеоне е познат по неговата страст кон фудбалот и е многу поврзан со навивачите, сета таа хемија и атмосфера ја пренесува на теренот и во соблекувална.
Кој го осудува овој чин нека оди нека гледа крикет или голф, таму нема вакви реакции :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
749
Поени од реакции
637
Колку страствено го доживува фудбалот. Тренер, мотиватор, во вистинска смисла на зборот. Заслужува да експлодира и да земи големи титули ко Ла Лига и ЛШ...:rolleyes:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.962
Поени од реакции
2.243
Сега го гледам составот на Селта и со доаѓањето на Рафиња, Денис Суарез и Санти Мина и те како ќе бидат незгодни оваа сезона.
Нешто вака би изгледал почетниот состав 3A819963-24F2-4445-99C6-4DC3442FD4FA.jpeg
Топ (y)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
749
Поени од реакции
637
Уште да имаја добар тренер... Иначе Макси го продадоја за без пари, реално си вреди детето 40-50 милиони во денешбиов фудбал. Не се ослободија од Систо, му фалеше нолито ил Буфал на негово место и топ ќе си беа. И голман секако. Димитриевски, Боно, Серхо Рико и сл. калибар.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.962
Поени од реакции
2.243
Уште да имаја добар тренер... Иначе Макси го продадоја за без пари, реално си вреди детето 40-50 милиони во денешбиов фудбал. Не се ослободија од Систо, му фалеше нолито ил Буфал на негово место и топ ќе си беа. И голман секако. Димитриевски, Боно, Серхо Рико и сл. калибар.
Имаат добри голмани, Систо да си ја среди главата инаку добар играч е. Го зедоја Мина за замена за Макси покриени се во нападот.
Средината им е топ, креативни играчи имаат на средина, би требало да имаат добра сезона
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
3.438
Прв пат играа мислам. Такон се формирани во 2014 и прв пат се во прва лига. Го најавуваа како историско прво женско Ел Класико. Испадна се’ само не дерби. :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.719
Поени од реакции
1.011
Tacon беа превземени од Реал пред месец-два, и името на Реал ако не се лажам ќе го носат од наредна сезона...така да технички не играле Барса против Реал, не сеуште...:P:P:P
 
На врв Bottom