La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.667
Поени од реакции
2.856
Силесен го загуби финалето на купот со Барса во мај. А сега како играч на Валенсија доби почесна гарда и аплаузи од играчите на Сосиедад за титулата во купот. Фактички доби овации за трофеј што го загубил. :)
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.214
Поени од реакции
43.143
Ортега нели знае дека ги поседува Депортиво? Човекот може да ја купи цела Ла Лига, а клубот му се распаѓа во втора лига.
Амансио Ортега нема никаква конекција со Депортиво, освен што сопственикот на Зара доаѓа од Ла Коруња.
Едно време имаше некое смешно спонзорство, ги покриваше трошоците за пресконференциите и трошоците од предсезоната.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.335
Поени од реакции
5.760
Амансио Ортега нема никаква конекција со Депортиво, освен што сопственикот на Зара доаѓа од Ла Коруња.
Едно време имаше некое смешно спонзорство, ги покриваше трошоците за пресконференциите и трошоците од предсезоната.
Па кој е сопственик на клубот? Неколку пати до сега имам сретнато информација дека Ортега е сопственик.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.214
Поени од реакции
43.143
Па кој е сопственик на клубот? Неколку пати до сега имам сретнато информација дека Ортега е сопственик.
Акционерско друштво е, со тоа што не знам точно кој има мнозински пакет на акции.
Во секој случај Ортега не е поврзан со клубот, без разлика што има еден кип статии дека Депортиво бил клуб со најбогат газда. Еден напишал нешто такво, останатите препишале.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
387
Поени од реакции
309
Бетис го купи Морено од Рајо, лев бек за кој беа заинтересирани готово сите подобри екипи освен Барса и Реал. Некаде читав дека го сакаат и Мариано Диаз, то ќе биди како шлаг на тортата. Мојот фаворит број 1 за 4-та позиција.:icon_mrgr:
1566461837742.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.880
Поени од реакции
1.587
Ќе видиме против Барселона дали имаат капацитет за нешто повеќе оваа сезона :) Не дека е мерило еден натпревар, поготово кога играш против Барса ама сепак.
Според мене неспорно е дека Бетис работат плански и тоа добро им оди, купија неколку добри играчи како Борја и Фекир ама пак го изгубија Ло Селсо кој им беше алфа и омега ланска сезона и правеше огромна разлика на теренот.
Ќе видиме, прошло коло не ги гледав па не коментирам за играта, а и со црвен добро се држеле.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
1.953
Поени од реакции
1.421
Нема да ме чуди да не изгубат. Барса е практично без напад. Без тренер е веќе трета сезона.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.414
Поени од реакции
2.493
Ќе видиме против Барселона дали имаат капацитет за нешто повеќе оваа сезона :) Не дека е мерило еден натпревар, поготово кога играш против Барса ама сепак.
Според мене неспорно е дека Бетис работат плански и тоа добро им оди, купија неколку добри играчи како Борја и Фекир ама пак го изгубија Ло Селсо кој им беше алфа и омега ланска сезона и правеше огромна разлика на теренот.
Ќе видиме, прошло коло не ги гледав па не коментирам за играта, а и со црвен добро се држеле.
Каде отиде Ло Селсо?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.880
Поени од реакции
1.587
Нема да ме чуди да не изгубат. Барса е практично без напад. Без тренер е веќе трета сезона.
Меси спремен ќе е ? Ако игра тогаш шансите да не изгубите ќе се зголемат од 20 % на 25 % :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
387
Поени од реакции
309
Ќе му брани резервниот голман, Иглесијас се повреди некни (незнам дали ќе игра) Не го видов ни Каналес. Мислам дека Барса ќе тепа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.749
Поени од реакции
69.926
До крај на 2019 ќе биде поминат Пушкаш како што тргнал Бензема :cuc: :cuc: :cuc:

Од 2000 наваму има 7 играчи што стигнале до 150 голови во Ла Лига:

Ето, Давид Виља, Адуриз, Раул, Кристијано Роналдо, Меси и Бензема.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.220
Поени од реакции
19.481
Куртонов пак го јадеше меѓу нозе :pos: :pos: :pos:
 
На врв Bottom