La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Малку се претерува со реакциите за натпреварот вчера. Билбао е сепак едно од 5-6 најтешки гостувања, а Барса без и со Меси се два различни тима, плус и прво коло е. И да, Раул Гарсиа беше и остана најголемо ѓубре во ла лига, за влакно пред Коста
Точно е дека гостувањето во Билбао е едно од најтешките за Барса, ама фактот дека Барсо со Меси и без Меси се два различни тима е многу лош.
Со овој тренер и без Меси не знам што би праеле понатаму, на ниво на Манчестер и Милан ќе бидеме.

ПЕП ВРАТИ СЕ!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Само Пеп е спасот. А и Меси многу фалеше вчера. Многу глуп гол примивме...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Шала на страна, голот беше стварно добар. Мило ми е што изгубивме на ваков начин. Нека разбере Валверде некои работи.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.975
Не заебавајте не бил добар голот. Прв гол во сезоната, а на крај ќе биде најдобар гол на сезоната :D :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.658
На Бејл ако му се игра фудбал играчиште ќе биди, изгледа Зизу ќе си ги изеди гомцата за него :)
Која брзина ја има страшно нешто
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Мене искрено ми е чудно како Барселона која има толку широк состав со толку квалитетни играчи се мачи една шанса да направи против просечна Шпанска екипа(не само Билбао) без Меси..не е нормално за ваков тим да неможи вишок да направат..и лани без Меси едвај шанса до две ќе направеа и толку..и тоа онака на сила со триста перипетии..дали е до Валведере,играчите се преценети или се навикнаа на Меси неможам да разберам...без разлика на се,чудна екипа се Барселона.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.658
Денис Суарез какви проигрувања прави, елеганција во движење е на теренот.
На Селта им фали напаѓач
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Мене искрено ми е чудно како Барселона која има толку широк состав со толку квалитетни играчи се мачи една шанса да направи против просечна Шпанска екипа(не само Билбао) без Меси..не е нормално за ваков тим да неможи вишок да направат..и лани без Меси едвај шанса до две ќе направеа и толку..и тоа онака на сила со триста перипетии..дали е до Валведере,играчите се преценети или се навикнаа на Меси неможам да разберам...без разлика на се,чудна екипа се Барселона.
Барселона има прејак прва постава,исто така за секоја позиција има адекватна замена. Трагично беше што имаа одвај 2шута имаа и тоа стативи беа.. Кога ќе се смени тренерот ќе видиме кој е крив...
Автоматски споено мислење:

Црвениов картон трепка ли?
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кое дно е напаѓачов на Селта па и онај Кевин.

Ете толку, а ја имав X
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom