La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Оваа сезона е во топ3 негови во кариерата според мене. Сезонава некако ми игра посебно, незнам зошто. Штета што нема да го видиме во друга лига, ако освои тројна круна незнам зошто ми останал, единствената мана е што не е желен за нови предизвици, или пак се плаши од нив незнам. Јунајтед, Ливерпул би биле одличен избор да изигра 3-4 сезони.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Што има лошо ако остане во Barcelona до крај на кариера? За какви нови предизвици зборуваш? Со клубот и индивидуално има освоено буквално се. Не по еднаш,туку по неколку пати.Само со репрезентација има играно 3-4 финалиња, ама нема ништо освоено.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Оваа сезона е во топ3 негови во кариерата според мене. Сезонава некако ми игра посебно, незнам зошто. Штета што нема да го видиме во друга лига, ако освои тројна круна незнам зошто ми останал, единствената мана е што не е желен за нови предизвици, или пак се плаши од нив незнам. Јунајтед, Ливерпул би биле одличен избор да изигра 3-4 сезони.
Овај муабет со другите клубој ми е убедливо најглуп и најнелогичен..па вие да сте ќе замините од Барселона?..зошто би заминал од клубот каде е легенда,зема огромна плата,сакан и почитуван од сите,максимално му одговара стилот,градот е скоро перфектен од секој можен аспект,и плус Барселона заедно со Реал Мадрид е најголем и најамбициозен клуб во светот ..зошто би се спуштал од коњ(Барселона) на магаре(Јунајтед/Ливерпул) за да задоволи некојси хејтери?..го заболи Меси што мисли јавноста,тој не е сељак како Роналдо да покажва стомачни и да коментира кој колку титули има..си ќути и си игра.

И уште еднаш ќе пишам..Меси уште од 2012 докажа дека е најдобар играч во историјата и тој тренд продолжи до ден денес..смешно е да го споредваме со било кој.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Овај муабет со другите клубој ми е убедливо најглуп и најнелогичен..па вие да сте ќе замините од Барселона?..зошто би заминал од клубот каде е легенда,зема огромна плата,сакан и почитуван од сите,максимално му одговара стилот,градот е скоро перфектен од секој можен аспект,и плус Барселона заедно со Реал Мадрид е најголем и најамбициозен клуб во светот ..зошто би се спуштал од коњ(Барселона) на магаре(Јунајтед/Ливерпул) за да задоволи некојси хејтери?..го заболи Меси што мисли јавноста,тој не е сељак како Роналдо да покажва стомачни и да коментира кој колку титули има..си ќути и си игра.

И уште еднаш ќе пишам..Меси уште од 2012 докажа дека е најдобар играч во историјата и тој тренд продолжи до ден денес..смешно е да го споредваме со било кој.
Апсолутно си во право, јас сепак мислам дека најголема причина што никогаш нема да си замини од Барса е тоа што тие беа единствени кои му пружија шанса да дојди во Европа и го излекуваа да порасни уште некој сантиметар.
Така да мое мислење е дека единствено некогаш ако си замини е да се врати во неговиот матичен клуб во Аргентина.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.970
Зашто па Меси треба да докажува било што е надвор од разум. Обично играчи си одат за пари, во прашање е поголем клуб, не добиле шанса или нарушени односи. Да ги тргнеме на страна овие причини, постојат и intangible values ко на пример статус во клубот. Човеков има статус на бог во Барселона и тоа не може да го добие на било кое друго место во свет па макар му понудиле и дупла плата (ко да сега не е најплатен у свет). Знам дека има изјавено дека би сакал пред пензионирање да изигра една сезона за локалниот клуб од Аргентина каде и почнал со фудбал (newel's мислам). Изговорите од типот нови предизвици се приказни за медиуми ко тие на Нејмар и Роналдо.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Па и реално затоа и постои фудбалов, ако нема вакви утакмици кој би прател, само паркирани двокатни автобуси, 0-0 очобол, ќе ти се одмили :D

Бен Арфа имаше изјава дека фудбалов изумира со дефанзивава и во право е, нагласи за светското првенство, дека никој и не се сеќава дека имаше светско, од што немаше никаков фудбал, сите се пазат да не примат гол.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Па и реално затоа и постои фудбалов, ако нема вакви утакмици кој би прател, само паркирани двокатни автобуси, 0-0 очобол, ќе ти се одмили :D

Бен Арфа имаше изјава дека фудбалов изумира со дефанзивава и во право е, нагласи за светското првенство, дека никој и не се сеќава дека имаше светско, од што немаше никаков фудбал, сите се пазат да не примат гол.
Утакмицава милина за гледање ако сакаш да добиеш срцев удар. :D:P
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Една од најјаките утакмици во последните неколку сезони. (y) Е за ова вреди да си фудбалски фан. :)

Само многу е пасивно на темава за Ла Лига тука. „Колегите“ од ПЛ ќе испишеа 20 страни до сега ако таму завршеше некој меч 4-4. Фалат изгледа повеќе фанови на Атлетико, Валенсија, Севиља и остали за да се размрда малку работата... :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Една од најјаките утакмици во последните неколку сезони. (y) Е за ова вреди да си фудбалски фан. :)

Само многу е пасивно на темава за Ла Лига тука. „Колегите“ од ПЛ ќе испишеа 20 страни до сега ако таму завршеше некој меч 4-4. Фалат изгледа повеќе фанови на Атлетико, Валенсија, Севиља и остали за да се размрда малку работата... :)
Или Хетафе или Алавес. Они се во битка за ЛШ. :oleee:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Една од најјаките утакмици во последните неколку сезони. (y) Е за ова вреди да си фудбалски фан. :)

Само многу е пасивно на темава за Ла Лига тука. „Колегите“ од ПЛ ќе испишеа 20 страни до сега ако таму завршеше некој меч 4-4. Фалат изгледа повеќе фанови на Атлетико, Валенсија, Севиља и остали за да се размрда малку работата... :)
5 страни идеа само за вториот гол што го прими Штеген, кога на проценка излета на раб на 16ник :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom