La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Рамос допингаш да ми ти бил беее цццц
Остај го Рамос небитен е тој, туку утре некако Барса да се победи па да има фешти цел викенд Без одбрана многу тешко ќе биди, Лукас и Савич ќе ни играат назад а знајме Савич каков месечар е на дерби натпревари, башка двата беа отсутни подолго време поради повреди, Хуанфран и тој цркна вчера така да весело ќе биди, очекувам Облак да не вади и конечно пантерот напред да се разбуди Саул, Гризман и Коста мора да изиграат на највисоко ниво за да се победи Барса. Нека изиграат со срце, мотивот секако е голем, публиката утре ќе биди 13- ти играч, ( велам 13-ти оти Чоло е 12 -ти ) пишеше на официјалната страна дека спремаат најголем мозаик на трибини од кога е основан клубот па ај да видиме како ќе испадни.

И на крај излегва Чоло со бункерите негови завршва 0:0 и џабе две недели се хајпнав, џабе ја кренав куќата кога изгубија од Бетис, џабе и бакли и мозаици и све у курац ќе оди
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И јас сум хајпнат многу за утре. Мечевите со Атлетико секогаш ги чекам што се вика со душа во последните години. Само многу често испаѓа тврд натпревар и малку голови, како пролетта кога Меси ги реши со слободен. Утре се надевам нема да е така пошто на Атлетико му фали скоро цела одбрана па ако сакаат да победат ќе мора да запнат да напаѓаат и тие повеќе од вообичаено. Единствено ако Барса поведе 1-0 се надевам Валверде нема да земе да се повлече како што правеше со екипи од ранг на Ваљадолид.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
И јас сум хајпнат многу за утре. Мечевите со Атлетико секогаш ги чекам што се вика со душа во последните години. Само многу често испаѓа тврд натпревар и малку голови, како пролетта кога Меси ги реши со слободен. Утре се надевам нема да е така пошто на Атлетико му фали скоро цела одбрана па ако сакаат да победат ќе мора да запнат да напаѓаат и тие повеќе од вообичаено. Единствено ако Барса поведе 1-0 се надевам Валверде нема да земе да се повлече како што правеше со екипи од ранг на Ваљадолид.
Чул те Господ да има отворен фудбал, инаку од една страна кога ќе ја видам листата на повредени играчи ми се темни, ама пак од друга страна секогаш Чоло знаел да извади максимум од секој фудбалер и да го прилагоди на секоја позиција, ќе биди тешко посебно шо и тие шо ќе бидат на терен се враќаат од повреди. Во добар момент дојде паузата за Барса, имаа време да се оправат од поразот со Бетис, посебно психички, се надевам Чоло го гледаше тој натпревар и поднаучи нешто од Сетиен како се игра против Барса. Не му оди со вас во лигата, ајде утре мразот нека го крши време е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ќе ги испердашиме со хендикеп.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Никад не сум бил оптимист за натпреварите со Атлетико, пред се ради цврстата одбрана, ама сега некако мислам дека лаганица ќе ги победиме, ако сме без Кутињо, Ракитич, Умтити...
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Рамос е крив, не се допингуваше за утакмицава и одма пораз.:(
Која иронија, губиш, примаш три гола од Еубар а уствари си најдобриот играч на Реал на утакмицата. Куртоа :love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Кое дно е Реал оваа сезона, наместо да искористат шо играат конкурентите меѓусебе вечерва и да им се доближат конечно тие јадат тапан од Еибар, не е за потценвање Еибар, јако се мотивираат против големите екипи ама мораше Реал да извади позитивен резултат, цел тим им се врати од повреди и го јадоја пак немиен.
Барем нерешено да извадеа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom