La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Море златен Калдерон да го реновираја да ги пополнеа ќошојте со трибини и да ги извадеа столичињата зад голојте.... Ги имавме најгласните навивачи а сега на новиов слабо се слушаат.
Калдерон не го заменва со ништо, таа атмосфера нема да ја видиме на новиот стадион, не дека нема добар амбиент на новиот, се слушаат и тоа како навивачите ама го нема тој шмек од Калдерон, си има и некој построги правила на новиот кога станува збор носење реквизити, знамиња и слично, и сето тоа си има удел во атмосферата ама како и да е фантазија е метрополитано, вреди да се посети


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ај сеа малце озбилни да бидиме, нејќев да навредам никој да не ми се налути членот погоре Има разлика од навивачи и фанови, ние тука не спаѓаме во навивачи од проста причина шо не сме таму локалци, не одиме редовно на стадиони, еднаш годината ако ги посетиш тоа не е ништо, секој клуб си има огромна база на фанови ширум целиот свет, тебе мене и останати како нас не не прави верни навивачи ако сме зачленети во некој фан клуб. Друга работа секој си има омилен клуб од некоја причина шо навива за истиот, и дали било тоа играч, дали било некој натпревар кој те поттикнал да го сакаш тој клуб, значи јас ако сакам и за десет клуба истовремно ќе бидам, ниту се осеќам како навивач ниту ќе бидам, едноставно љубител плус на тој клуб.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абре каков црн љубител, еден обичен позер си ти, почна за Челзи ко станаја топ клуб, па после се префрли кај другиве ко виде дека пркнаја малце. Пак ќе се префрлиш за некое време ко ќе замини тој од никот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Абре каков црн љубител, еден обичен позер си ти, почна за Челзи ко станаја топ клуб, па после се префрли кај другиве ко виде дека пркнаја малце. Пак ќе се префрлиш за некое време ко ќе замини тој од никот.
Јас ко почнав да ги пратам Челзи ти уште не беше во план за на овој свет :)
Атлетико си ги симпатизирам уште пред да станат некој фактор во фудбалот поради нивната идеологија и нивната пожртвуваност да станат тоа шо се сега, Торес беше мотив плус да почнам да ги следам почесто и да одам и во живо да ги гледам не викам не, нигде не реков дека ги пратам од нивно постоење, и на крај краишта јас ако сакам уште за десет клуба ќе навивам, да не треба отчет на некој да му дам ? По твоја логика, ако одам по успешни клуба ќе навивав за Реал, Барса Јуве ... не по Атлетико еднаш на 5 години титула шо освојуваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Не ја полнете темата со глупости. Имате приватни пораки за вакви "дискусии".
Да ја оживееме темата бе ти па аман, кога не коментирате по цела недела ништо ... Останати фудбалски лиги има повеќе постови од ла лига


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Имаме нов ратник, Борја Иглесиас !

На последните 5 натпревари со Еспањол 5 гола и една асистенција, сташен старт имаат Еспањол оваа сезона, наредно коло кај Севиља на гости супер утакмица ќе биди. Каква сезона ни претстои, засега буквално секој со секој можи да се победи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638

Табелата интересна, Еспањол, Леванте и Алавес си ги сменија местата со Валенсија, Билбао и Виљареал
Наредно коло Севиља - Еспањол
Селта - Реал Мадрид
Атлетико - Атлетик Билбао
Бетис - Барса ќе паѓаат глави тука


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom