La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ај ај гибајте се, Маријано и Винициус кога ќе се разиграат ќе видите вие убо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657

Секоја чест за Алавес каков учинок имаат засега, исто честитки и за публиката, мерак е вака кога гледаш мало клубче со каков жар играат играчите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.569
Како беше таа, на Реал потешко ќе му оди без Модрич отколку без Роналдо? :pos::pos:

Шала на страна, нема кој да ги замени 40те гола на Роналдо, макар Модрич изиграл уште една вонземјанска сезона како лани.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Како така најдобриот играч е тука шо ќе им е Роналдо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Јас мислам дека требаше да го задржат Тео и да го играат него на местото на Роналдо или пак Марсело па Тео бек. Имаш одлични играчи за "евтини" пари не требаше да ги бркаат Азар, Мбапе, Нејмар, Кејн и слични што се по 200+ милиони за на крај да останат без никаков играч.

Мариано е добар играч, Раул Де Томас е одличен играч, подобри се од Бензема кој игра на стара слава. Гведес, Макси Гомез и играчи од сличен калибар се по 50-100 милиони евра и можат повеќе да допринесат од Бејл, Бензема, Асенсио...

Неможам да ја сватам трансфер политикава на клубојве никако. Исто е и во Атлетико. Го зема Калиниќ а Стуани, Морено за него се Меси а ги добиваш за исти пари. 10-20 милиони евра.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Флорентино има да го шутне Лопетеги експресно како што појде работава. За разлика од Барса каде има некогаш и преголема толеранција за некој тренер Реал често знае да шутне тренер среде сезона. Џабе пропушти СП човекот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Јас мислам дека требаше да го задржат Тео и да го играат него на местото на Роналдо или пак Марсело па Тео бек. Имаш одлични играчи за "евтини" пари не требаше да ги бркаат Азар, Мбапе, Нејмар, Кејн и слични што се по 200+ милиони за на крај да останат без никаков играч.

Мариано е добар играч, Раул Де Томас е одличен играч, подобри се од Бензема кој игра на стара слава. Гведес, Макси Гомез и играчи од сличен калибар се по 50-100 милиони евра и можат повеќе да допринесат од Бејл, Бензема, Асенсио...

Неможам да ја сватам трансфер политикава на клубојве никако. Исто е и во Атлетико. Го зема Калиниќ а Стуани, Морено за него се Меси а ги добиваш за исти пари. 10-20 милиони евра.
Samo shto Stuani i Moreno nema da ti dojdat za da bidat treta ili 4ta opcija napagjach.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Јас мислам дека требаше да го задржат Тео и да го играат него на местото на Роналдо или пак Марсело па Тео бек. Имаш одлични играчи за "евтини" пари не требаше да ги бркаат Азар, Мбапе, Нејмар, Кејн и слични што се по 200+ милиони за на крај да останат без никаков играч.

Мариано е добар играч, Раул Де Томас е одличен играч, подобри се од Бензема кој игра на стара слава. Гведес, Макси Гомез и играчи од сличен калибар се по 50-100 милиони евра и можат повеќе да допринесат од Бејл, Бензема, Асенсио...

Неможам да ја сватам трансфер политикава на клубојве никако. Исто е и во Атлетико. Го зема Калиниќ а Стуани, Морено за него се Меси а ги добиваш за исти пари. 10-20 милиони евра.
Се надевам мајтап прајш за Тео ако си сериозен тогаш не знам шо да речам, батето пропадна во рок од нецела година го снема на фудбалската мапа, мислам дека јаде бан во Реал Сосиедад неколку натпревари појма немам шо како на твитер ми излезе веста не ни ја отворив.
На Реал му треб класа играчи баш како Хазард и Мбапе за да го заменат Роналдо, не можи Маријано до вчера од дома не го знаеле дека игра фудбал и некое си Бразилче кое палело и жарело онаму во ѓупција да носат на грб тим кој има освоено 3 титули лш по ред. Не ме сфаќајте погрешно овие двата можи се добри играчи ама не се капацитет за Реал, на Реал му треба готов производ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.082
Се надевам мајтап прајш за Тео ако си сериозен тогаш не знам шо да речам, батето пропадна во рок од нецела година го снема на фудбалската мапа, мислам дека јаде бан во Реал Сосиедад неколку натпревари појма немам шо како на твитер ми излезе веста не ни ја отворив.
На Реал му треб класа играчи баш како Хазард и Мбапе за да го заменат Роналдо, не можи Маријано до вчера од дома не го знаеле дека игра фудбал и некое си Бразилче кое палело и жарело онаму во ѓупција да носат на грб тим кој има освоено 3 титули лш по ред. Не ме сфаќајте погрешно овие двата можи се добри играчи ама не се капацитет за Реал, на Реал му треба готов производ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Колку шанса им е дадено на овие двајца во прв тим и колку време имале да се уиграат? За разлика од Бензема кој е цела вечност во Реал и пак го толерираат. Реал и лани имаше криза и 20 поена заостануваше позади Барса, очигледно нешто не функционира и треба да се мења, пошто во нападот кој и тренер да дојде ја играат истата игра. Азар можно е да дојде уште зимата, бар по неговите изјави каде отворено си признава дека за два месеца може да смени средина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom