La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
R

red.devil

Гостин
Што знам, не дека на Барса ќе и смени нешто тоа ама погрешно е според мене.

Какво и да им е ривалството, дали политичко, историско и што ти знам што, најпрвин треба да знаат дека фудбалот е спорт и треба да се однесуваат како спортисти. А во спортот подаваш рака и честиташ на подобриот.
Не е нешто ново и од вчера ова, традиција е.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Незз од кога се прави ова, незз ни дали е увек испочитувано, али ферски беше и Барса да даеше еден аплауз на 3 дена после стануење "светски прваци" , вака им паѓа плачењево у вода.
-и ве читам погоре па како Барса не учествувала у тоа натпреварување шо го освоиле Реал (светско клупско), не заебавајте сеа... ко да учество у тоа се добива преку врски, а не преку Ла Лига, ЛШ
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Барса не им направила пасиљо на меч од Ла Лига за освојување на светскиот куп за клубови.
Големата традиција хах...лузери испаднаа!
Таа теорија е многу глупа, демек Барселона требало да им аплаудира на Реал за освоена титула во светско клупско првенство. Глупо е заради тоа што Барселона не учествувала во тоа натпреварување и затоа логично е да нема аплауз. Додека во Ла Лига традицијата е кога некој тим ќе стане шампион на неколку кола до крајот, да добива аплауз од останатите противници во Ла Лига до крајот на сезоната.

Според Зидан, Барселона треба да добие аплауз и од противникот во полуфиналето од ЛШ
Поголема глупост од тоа дека не учествувала Барса у тоа натпреварување како изговор нема.
Има многу примери за гуард оф онор поради освоена титула светско клупско првенство.Одма ми текнува на Милан и Интер.Не ми текнува само дали на Јунајтед им правеа 2008, @Ilumious @red.devil ?
Како и да е,гуард оф онор за било каква титула да е,доколку има и тронка традиција,треба да се почитува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има многу примери за гуард оф онор поради освоена титула светско клупско првенство.Одма ми текнува на Милан и Интер.Не ми текнува само дали на Јунајтед им правеа 2008, @Ilumious @red.devil ?
Како и да е,гуард оф онор за било каква титула да е,доколку има и тронка традиција,треба да се почитува.
ич не ми текнува ама мислам дека немаше такво нешто, нека пишат другите. За освоена лига и други кога освојувале да, и ни давале и сме им давале ама за други трофеи мислам дека не е обичај да се дава во ПЛ.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.310
Друго ми е чудно. За Сити почна да се збори дека се новите Инвинсблс по само 15 одиграни кола, а Барса е на неколку меча од повторување на сезоната на Арсенал од пред 13-14 години, ама не гледам никаков хајп за истото.

Дали има и друга екипа во Шпанија, што има земено првенство без пораз, ма да, не верувам дека е така.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
Ова со светското клупско е најглуп изговор. И Барса го освои во 2015 па Реал не правеше пасиљо. Или ај да се прави само ако утакмицата е 3 дена после освојувањето.:pos:
 
R

red.devil

Гостин
Поголема глупост од тоа дека не учествувала Барса у тоа натпреварување како изговор нема.
Има многу примери за гуард оф онор поради освоена титула светско клупско првенство.Одма ми текнува на Милан и Интер.Не ми текнува само дали на Јунајтед им правеа 2008, @Ilumious @red.devil ?
Како и да е,гуард оф онор за било каква титула да е,доколку има и тронка традиција,треба да се почитува.
Мислам немаше за светскиот куп кога го освоија а и општо не се оддава за тоа, не знам и во Шпанија како било порано.
Но за лигашкото натпреварување ривалите секогаш ги испочитувале шампионите. Фергусон на Челзи во 2005-та потоа Челзи во 2007-ма му врати, Арсенал на Јунајтед со Перси кога освои и сл... Исто знам ВБА, Свонси, Виган и др. имаат оддавано почит на шампионот. Традиција е во Англија и поголем срамот ќе е ако не направат.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Мислам немаше за светскиот куп кога го освоија а и општо не се оддава за тоа, не знам и во Шпанија како било порано.
Но за лигашкото натпреварување ривалите секогаш ги испочитувале шампионите. Фергусон на Челзи во 2005-та потоа Челзи во 2007-ма му врати, Арсенал на Јунајтед со Перси кога освои и сл... Исто знам ВБА, Свонси, Виган и др. имаат оддавано почит на шампионот. Традиција е во Англија и поголем срамот ќе е ако не направат.
Не ја бркај лигата,општо познато е.Ми беше за купов,па и ЛШ.Ако ме држи добро сеќавањето во Италија имаше гуард оф онор е сега дали за ЛШ или купов нз.Блиц сеќавање ми е,можда и сум грешка.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
И Барса го има освојувано светското клупско првенство па не се сеќавам некој да им правел guard of honour.Јас не се сеќавам некој воопшто да прави guard of honour за освојувач на светскотo првенство ,од друга страна доколку некој тим математички ја освои лигата(без разлика дали е LaLiga или Премиер лига)тимовите им прават guard of honour на новиот шампион.Последен пат кога Реал ја имаше освоено лигата до Ел Класико,Барса ја испочитува традицијата и им направи guard of honour.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
Аххх таа 2008ма, освоија титула со 20+ бода пред Барса. Од тогаш само 2 имаат.:pos: :icon_lol: Завршивме 4ти и тогаш се играше ЛШ квалификации сеуште, игравме со Висла Краков. Ситуацијата е ептен напната политички годинава, можда и затоа нема да прават. Еве ги водат 1-0, ако тепат му бегаме на Атлетико +12.:cool:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739

Ова е 2007 година декември месец. Милан го освои светското клупско првенство, Интер им аплаудираа.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
На Барса и правеа оние селските клупчиња за секоја титула а тие јадните не учествувале сеа :icon_lol:[DOUBLEPOST=1523204657][/DOUBLEPOST]Или пак ова... Лига Европа коа земаа Севиља ама ѓупци гона ѓупци.

https://tribuna.com/realmadrid/en/news/2528535/
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Не ја бркај лигата,општо познато е.Ми беше за купов,па и ЛШ.Ако ме држи добро сеќавањето во Италија имаше гуард оф онор е сега дали за ЛШ или купов нз.Блиц сеќавање ми е,можда и сум грешка.

Ова е 2007 година декември месец. Милан го освои светското клупско првенство, Интер им аплаудираа.
Сепак сум бил во право.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom