La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Види го овој Ригел, гуглајќи за Каталонија се потсетил на Франко и сеа пак ќе ги враќа муабетите за титулите на Реал.
Ако ги анулираме титулите на Барса и Реал од времевладеењето на Франко Реал пак има повеќе 19-16, дури и за ЛШ...од 90те кога ЛШ го добива овај формат Реал има 6 Барса 5.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Амебо , кои територии да ги вратиш кога никогаш не си ги имал ?
Ригил прибери се човече,најсмешен од сите испаѓаш на форумот со овие работи што ги спомуваш, оди работи нешто,клецни некое пиче,излези на јадење/пиење..уживај малце во животот наместо да пропагираш некои глупости од некоја си ебана држава што не постои и нема никаква допирна точка со нас општо.

21 век е,Каталонците ако толку сакаа држава требаше тоа многу порано да го направат а не сега во 2017 година кога технологијата е многу понапредна и светот е помал каде Шпанија преку ЕУ и Нато ги има сите можни механизми да му го загорчи животот на жителите што живеат таму од секој аспект..и плус во Каталонија не живеат само Каталонци туку си има солиден број на Шпанци што не сакаат независност па нив никој не ги прашва..полека малце....Каталонија никогаш нема да биди независна и не си прај филмој срамота е,тргни ги тие глупостите во потписот бидејќи сменешн си.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Ригил прибери се човече,најсмешен од сите испаѓаш на форумот со овие работи што ги спомуваш, оди работи нешто,клецни некое пиче,излези на јадење/пиење..уживај малце во животот наместо да пропагираш некои глупости од некоја си ебана држава што не постои и нема никаква допирна точка со нас општо.
Што кур тебе ти е гајле што пишувам јас ?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што кур тебе ти е гајле што пишувам јас ?
Не замараш со глупости,ова е фудбалска тема и не заболи нас за Каталонија..никогаш нема да стани независна а дури ни тогаш па тоа како возрасен чоек треба да го знајш а не да тропаш глупости сите да ти се смеат
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Не замараш со глупости,ова е фудбалска тема и не заболи нас за Каталонија..никогаш нема да стани независна а дури ни тогаш па тоа како возрасен чоек треба да го знајш а не да тропаш глупости сите да ти се смеат
Кој те замара бре тебе ? Ако не ти се допаѓа не читај . Што има ти да ми кажуваш што да правам во приватен живот , кој кур фактор си па ти ?
Повеќе пати го пишуваш ова , ама гледам треба да ти се каже каде ти е местото .
Ти солам бре јас тебе памет дали јети треба да најдеш девојка или да не се правиш експерт по демографија , фудбалски менаџер итн ? Никогаш .
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Ригил олабави со Каталонија, тема за фудбал е ова, има сигурно каталонски форуми каде се дискутира нивното прашање, прогуглај ги и мудрувај таму.
Има посебна тема во форумов и таму коментирам , овде не сум ја насочил темавата кон независност на Каталонија туку така се развива дискусија со реплики .
Тема овде е Барса и дали останува или ја напушта Ла Лига , се друго надвор од тема . И така е темава мртва , само кога игра Барселона или Реал некој ќе коментира и некој од двата навивачи на Валенсија .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Платата на Стелт или еврото скокна толку многу?
2017 сме Дани, ова е пред 2 години, нормално е да му се покачила платата во изминативе 2 години бидејќи ова е земја на просперитет, рај за секој млад човек.



ок пеА, пиши ми сеа Кимо Вмро, собери 20 лајкови.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
2017 сме Дани, ова е пред 2 години, нормално е да му се покачила платата во изминативе 2 години бидејќи ова е земја на просперитет, рај за секој млад човек.



ок пеА, пиши ми сеа Кимо Вмро, собери 20 лајкови.
Кимо Ставрески.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Ригил олабави со Каталонија, тема за фудбал е ова, има сигурно каталонски форуми каде се дискутира нивното прашање, прогуглај ги и мудрувај таму.
Клипче Лејдибаг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom