Kurtlar Vadisi - Долина на волците

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123




Турската криминалистичка серија „Долина на волците“ (во оригинал „Kurtlar Vadisi“) за првиот се емитуваше на 15 јануари, 2003 и е креирана од страна на турскиот режисер и продуцент Osman Sınav, популарен со своите филмови и телевизиски серии во Турција.
Серијата „Долина на волците“ постигна одличен успех во Турција, и покрај контроверзиите околу сцените со експлицитно насилство.
Се говори за турски агент Али Кандан лице херој од разузнавачката служба KGT (Kamu Güvenliği Teşkilatı, или "организација за јавна безбедност", кој се инфилтрира во турската мафија, каде што постепено зазема лидерска позиција со цел да ги дознае нивните планови и да го уништи нивниот систем, кој длабоко влијае на турската тајната служба.
Серијата е снимена во три сезони, а вклучува и целовечерен филм, „Долина на волците: Ирак“.
Во „Долина на волците“ игра одлична актерска екипа, предводена од Некати Шашмаз, Кенан Чобан, Гуркан Ујгун, Осман Вобер и Хисеин Авни Данјал.






P.S. Serijata se emituva i na Alsat-M sekoj petok treta sezona...:smir:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Ај Шехерезад, ај Ѓумуш, ама ова апла Шпанско!
Ова турциве направија револуција, нова ера на Шпанските сапуници.-.-
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Еднаш случајно менувајќи програми налетав на серијава. Музиката ми е страшно одбивна и не можам да ја поднесам повеќе од 15 секунди. Од тогаш ја немам пуштено уште еднаш. Без разлика дали приказната е добра, серијата делува ефтино (премногу аматерски кадри, како МТВ да ја режирала) и иритира со својата третокласна и еднолична музика.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ефтина турска серија. Во Турција никој не ги гледа, па ги пуштаат на простиот балкански народ за да направат демек добар буџет.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Ефтина турска серија. Во Турција никој не ги гледа, па ги пуштаат на простиот балкански народ за да направат демек добар буџет.
Darling mnogu greska si, sega za sega edna od najgledanite serii vo turcija i najskapiot serial e Kurtlar vadisi pusu, za novata sezona zboruvam, a tie epizodi sto gi emitira A1 se od 2003/2004 i se razbira deka teknikata togas bila po slaba a sega se so mnogu dobra teknika snimeni novite epizodi...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Само Касандра ја имам гледано други серии НЕ..Исто така не ни планирам да ја гледам оваа серија..:nenene:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Значи дефинитивно А1 се брише од мојот ТВ:toe:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
на а1 многу долини почнаа да даваат- долина на волците и долина на сонцето.
 
?

..........

Гостин
А1 пропадната телевизија, се смееја на МТВ но погледнете ги сега нив, очајни се одбивни ми станаа, не гледам појќе.:pov:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Овој е супер филм...

Оваа што се емитува на А1 е првата сезона и да делува малце аматерски...но новата сезона на Алсат-М...тоа е најскапиот турски филм,супер приказна..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро кои денови го има ова?Мене ко да ми се чини секој ден.Коа ќе видам телтекст да не има некој филм и секад долина на волците.
Посликовито да ја претставам мојата реакција откако ќе го видам тоа е буквално ова.:zid:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Намерно сака А1 да пропадни...:toe:
Програмата во последно време е :nev::nerv:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
А на другите наши телевизии да не се поарни сериите случајно? Ако сакате добра серија да гледате, побарајте по нет малце, видете што серии има и симнете си од торент некоја.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
KURTAL VADISI:pos2::pos2::pos2:Имево кине начисто:)

Инаку не ја гледам и не планирам да ја загледам. Да беше шпанска или од која и да било друга држава ќе ја гледав. Ај сихронизацијава се тепа некако, ама толку ми се одбивни турскиве серии тоа е нешто неописиво со зборови:nesvest:
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
KURTAL VADISI:pos2::pos2::pos2:Имево кине начисто:)

Инаку не ја гледам и не планирам да ја загледам. Да беше шпанска или од која и да било друга држава ќе ја гледав. Ај сихронизацијава се тепа некако, ама толку ми се одбивни турскиве серии тоа е нешто неописиво со зборови:nesvest:
Ne e lubovna serija :back:, tuku :violent1::violent1::violent1:...:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom