KREDITI-Za site onie koi zaglavile so krediti

Член од
7 јуни 2014
Мислења
908
Поени од реакции
992
Pomos koj se posledicite za neplakanje kredit
зависи од тоа како е обезбеден кредитот (меница, жиранти, хипотека, штеден влог...)

-ако си гарантирал со плата ќе ти блокираат 1/3,

-ако си насамарил жиранти они ќе ти го плаќаат кредитот и ќе имаат доживотна лекција колку кошта наивноста,

-ако си оставил хипотека како гаранција ќе ти ја запленат-огласат-продадат и ако остане нешто вишок во што се сомневам ќе ти ги дадат тебе,

-во последнава опција се семневам оти сигурно прво си ги преебал сопствените резерви па си посегнал по кредит
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.850
Поени од реакции
6.528
Казина и кладилници на секој чекор, брзи кредити веднаш до нив плус некој со лабилен карактер желен за брза и лесна заработка и добиваш пропаднати животи и семејства.
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Imam zirant no ako mi go plakaat posle krajo na kredito imaat pravo na nadomest na steta odnosno tuzba so sto pak bi plakal jas inace imam i brzi krediti i kreditna i kredit e sea veke pola mesec kasnam samo kredito...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.477
Поени од реакции
11.212
Imam zirant no ako mi go plakaat posle krajo na kredito imaat pravo na nadomest na steta odnosno tuzba so sto pak bi plakal jas inace imam i brzi krediti i kreditna i kredit e sea veke pola mesec kasnam samo kredito...
ahhh da toj ke te tuzi i sto ke ti zeme? samo trosok ke si mu. si mu ebal mater i na nego, toa e toa...
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
ahhh da toj ke te tuzi i sto ke ti zeme? samo trosok ke si mu. si mu ebal mater i na nego, toa e toa...
Mie strav da ne mi blokiraat smetka a i da ne nemozam da plakam brzite ili kreditna... Bar brzite posto znajme kolku kamati kacat... A kredito visoka suma ... Eve nemozam poke da stignam da ja plakam
Автоматски споено мислење:

ahhh da toj ke te tuzi i sto ke ti zeme? samo trosok ke si mu. si mu ebal mater i na nego, toa e toa...
Pa ke mi zema izvrsitel od kaj mene kaj nego 1/5 ... Samo plus so ke platam na negovite plateni 8 posto plus sudski trosoci
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.477
Поени од реакции
11.212
Mie strav da ne mi blokiraat smetka a i da ne nemozam da plakam brzite ili kreditna... Bar brzite posto znajme kolku kamati kacat... A kredito visoka suma ... Eve nemozam poke da stignam da ja plakam
Автоматски споено мислење:


Pa ke mi zema izvrsitel od kaj mene kaj nego 1/5 ... Samo plus so ke platam na negovite plateni 8 posto plus sudski trosoci
sve toa ke se sluci koga togas... zatoa i ti rekov u vakva sitacija se ide do kraj u gomna posto se neizbezni. najdi si izlez nadvor od drzavata ili rabota na net i toa e...

vidi loso e dur se sekiras, koga ke prestanes i se pomiris deka nema drugo ke sfatis edna bitna rabota.... moze smetka da ti blokiraat, da ti se zakanuvaat, tepaat ali DUSATA NEMA DA TI JA ZEMAT.
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
sve toa ke se sluci koga togas... zatoa i ti rekov u vakva sitacija se ide do kraj u gomna posto se neizbezni. najdi si izlez nadvor od drzavata ili rabota na net i toa e...

vidi loso e dur se sekiras, koga ke prestanes i se pomiris deka nema drugo ke sfatis edna bitna rabota.... moze smetka da ti blokiraat, da ti se zakanuvaat, tepaat ali DUSATA NEMA DA TI JA ZEMAT.
Kakva e taa rabota na net?
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Дали знае некој која е процедурата? Имам ижирант и тоа бивша сопруга со која сме во никакви односи ... Која е процедурата за неплаќање моментално една рата доцнам 20 дена нема ни да стигнам да ја платам
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
33
Поени од реакции
8
Здраво луѓе 1200 денари односно 4000 денари не поминати на кредитна картичка и неплатен кредит веќе една рата доцнење две недели вкупно 750 000 65 000 кредитна 685000 потрошувачки кредит мислења за неплаќање. .... Инаку од приватни причини башка имам три брзи но некако ги плаќам нив
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
908
Поени од реакции
992
750.000 ден. не се некои многу големи пари и со домаќинско размислување и однесување ќе ги вратиш за 5-6 год. без многу да треба да се потресуваш.

мој предлог би било ако си во можност да отидеш во некоја банка која има фиксна каматна стапка за подолг период пр. таков има моментално во шпаркасе 4,99% за 95 мес. и сите долгови да ги ставиш под еден кредит под колку толку прифатливи услови, да се придржуваш кон плаќањата кои би ти биле фиксни и под итно да ги мавнеш сите недомаќински и непродуктивни трошења до отплата на последната рата, за после ти си знаеш.

знам дека звучи лесно и во реалност е тешко но од некаде мораш да почнеш, ти посакувам што е можно побрзо да си го најдеш прво мирот а со тоа и паметот ќе почне да ти работи и на други попродуктивни цели.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
33
Поени од реакции
8
750.000 ден. не се некои многу големи пари и со домаќинско размислување и однесување ќе ги вратиш за 5-6 год. без многу да треба да се потресуваш.

мој предлог би било ако си во можност да отидеш во некоја банка која има фиксна каматна стапка за подолг период пр. таков има моментално во шпаркасе 4,99% за 95 мес. и сите долгови да ги ставиш под еден кредит под колку толку прифатливи услови, да се придржуваш кон плаќањата кои би ти биле фиксни и под итно да ги мавнеш сите недомаќински и непродуктивни трошења до отплата на последната рата, за после ти си знаеш.

знам дека звучи лесно и во реалност е тешко но од некаде мораш да почнеш, ти посакувам што е можно побрзо да си го најдеш прво мирот а со тоа и паметот ќе почне да ти работи и на други попродуктивни цели.
Да си ми жив но за жал до 610 000 ден е без жиранти во шпаркасе и мислам дека неможе месечната рата да изнесува повеќе од 1/3 или 30 проценти таа месечната рата
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
33
Поени од реакции
8
се извинувам пример извршителот пушта налог како и да е ме блокира а јас денеска ми стигнал прилив по основ на плата дали е можно сите да ми ги повлечи и ако ми ги повлечи дали би ги вратил одкако би се договориле за 1/3 или 1/5 ??
И колку би платил одкако ке се договорам за 1/5 во уни банка и шпаркасе за деблокада? Пошто во уни должам а во шпаркасе ми легнува платата
 
Член од
24 септември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
47
Zdravo sakam da prasam dokolku te blokira izvristel ti gi blokira smetkite dali primer posle moze izvrsiteot vo stranstvo da ti go naplati dolgot ako izlezam od drzavav so bg pasosh dali ponataka moze i vo stranstvo da mi naplati dolg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom