Krediti Dolgovi

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
1.125
Поени од реакции
4.598
у кое финансиско друштво имаш земано брзи кредити?
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.170
Другар, ако не не тролаш тука сите, жити мене побарај некоја помош/поддршка од стручни лица.

Минимум 5 пати ти имам само јас коментирано и после година дена пак истиот муабет. Не заебавај, не знам што очекуваш да ти кажат луѓе.

Ако ти е за утеха, ако ти е полесно, кур те боли не им враќај ништо живеј у странство и не ги еби 2%, душа не може да ти земат, кур ќе ти јадат. Ама очигледно на срце си го ставаш ова и сигурно е проблематично (не би знаел немам 4 кредити...) и ако до толку си влезен, тука веќе не знам што очекуваш да добиеш. Земи работи у странство, гледај по некоја рата да им враќаш еден по еден чисти ги. Побарај 2ро мислење од адвокати, јави се на некој психолог разговарај на оваа тема, моли плачи барај нешто кај кредитиве...

А иначе како уопште си земал 4 не ми е јасно.

Здраво луѓе 1200 денари односно 4000 денари не поминати на кредитна картичка и неплатен кредит веќе една рата доцнење две недели вкупно 750 000 65 000 кредитна 685000 потрошувачки кредит мислења за неплаќање. .... Инаку од приватни причини башка имам три брзи но некако ги плаќам нив
Здраво луѓе имам во иуте еден помошен кредит од 6000 денари кој требаше да го платам на 10ти меѓутоа не платив сега исто така овај месец на 10ти имам кредит 77000 денари 3490 рата двата ги одложив за на 23ти и 26ти овај месец со по 300 денари провизија на едниот за одложување и 300 денари на другиот прашањево ми е се плашам дека за две недели нема да ги најдам парите :( а нареден месец и понареден исто :( кажете ми кој се последиците и процедурата за неплаќање во иуте ?
Луѓе зедов околу 1000 евра или вкупно камата на нив 3000 евра од 4 брзи кредити тиго иуте кредисимо и изи финанс што ке биде ? Плаќам кредит редовно но презадолжен сум...

Screenshot_2.jpg
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Другар, ако не не тролаш тука сите, жити мене побарај некоја помош/поддршка од стручни лица.

Минимум 5 пати ти имам само јас коментирано и после година дена пак истиот муабет. Не заебавај, не знам што очекуваш да ти кажат луѓе.

Ако ти е за утеха, ако ти е полесно, кур те боли не им враќај ништо живеј у странство и не ги еби 2%, душа не може да ти земат, кур ќе ти јадат. Ама очигледно на срце си го ставаш ова и сигурно е проблематично (не би знаел немам 4 кредити...) и ако до толку си влезен, тука веќе не знам што очекуваш да добиеш. Земи работи у странство, гледај по некоја рата да им враќаш еден по еден чисти ги. Побарај 2ро мислење од адвокати, јави се на некој психолог разговарај на оваа тема, моли плачи барај нешто кај кредитиве...

А иначе како уопште си земал 4 не ми е јасно.
Прегледај го приврзокот 345636
Da druze na dusa i jas neznam... ni kako ni so idea nemam
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
1.125
Поени од реакции
4.598
мартине, одредени финансиски друштва кои што ги имаш набројано ќе ти излезат во пресрет, се разбира, доколку им ја објасниш ситуацијата која што ја имаш и ги замолиш истите за разбирање, да плаќаш онолку колку што можеш.

голем дел од финансиските друштва и ќе ти дадат попуст доколку го затвориш цел кредит од еднаш, па ако си у странство, работи, собери сума и барај предвремено да го затвориш кредитот со попуст, а у меѓувреме плаќај малку по малку.

тоа ти е мој совет, да ѕвониш и да се чуеш со финансиските друштва и да тражиш чаре со нив, се разбира, доколку сакаш да не си комплетно блокиран у државава.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
мартине, одредени финансиски друштва кои што ги имаш набројано ќе ти излезат во пресрет, се разбира, доколку им ја објасниш ситуацијата која што ја имаш и ги замолиш истите за разбирање, да плаќаш онолку колку што можеш.

голем дел од финансиските друштва и ќе ти дадат попуст доколку го затвориш цел кредит од еднаш, па ако си у странство, работи, собери сума и барај предвремено да го затвориш кредитот со попуст, а у меѓувреме плаќај малку по малку.

тоа ти е мој совет, да ѕвониш и да се чуеш со финансиските друштва и да тражиш чаре со нив, се разбира, доколку сакаш да не си комплетно блокиран у државава.
A kreditov kreditnava ? Gi barav jas no tie uporno baraa tolku
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.251
Поени од реакции
3.600
A kreditov kreditnava ? Gi barav jas no tie uporno baraa tolku
можи да пробаш да се договориш со тие од брзи кредити, со банка нема договори, друг пат читај малите букви во тоа листовите што ги имаш потпишано...
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo lugje imam 2 krediti od brzite po nekoja suma od 10-12 iljadi i 2 izvrsitela isto taka od brzite krediti sega pocnav da rabotam i sakam da zemam kredit od banka i da gi zatvoram tie dali bi mi bil odobren nekoj so vakov slucaj
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.637
Поени од реакции
33.619
Zdravo lugje imam 2 krediti od brzite po nekoja suma od 10-12 iljadi i 2 izvrsitela isto taka od brzite krediti sega pocnav da rabotam i sakam da zemam kredit od banka i da gi zatvoram tie dali bi mi bil odobren nekoj so vakov slucaj
Значи нема шо да се замараш со банки ... Идеш од лихвар и ја зимаш сумата шо ја должиш, ја ставаш на 2 коеф и чекаш. Ако погодиш се раздолжуваш, ако промашиш дужиш дупло и идеш кај друг лихвар ја бараш пак сумата шо ја дужиш и пак на 2 коеф.

Еднаш мора да упали, најдобар начин е ова да се извлечиш колку и да звучи идиотски.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.981
Поени од реакции
8.460
Значи нема шо да се замараш со банки ... Идеш од лихвар и ја зимаш сумата шо ја должиш, ја ставаш на 2 коеф и чекаш. Ако погодиш се раздолжуваш, ако промашиш дужиш дупло и идеш кај друг лихвар ја бараш пак сумата шо ја дужиш и пак на 2 коеф.

Еднаш мора да упали, најдобар начин е ова да се извлечиш колку и да звучи идиотски.
ako vaka se vadat site, od utre i ja se pisam lihvar :cool:
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
778
Поени од реакции
795
Zdravo lugje imam 2 krediti od brzite po nekoja suma od 10-12 iljadi i 2 izvrsitela isto taka od brzite krediti sega pocnav da rabotam i sakam da zemam kredit od banka i da gi zatvoram tie dali bi mi bil odobren nekoj so vakov slucaj
Работи 5-6 месеци, стекни навика да враќаш кредити, дали преку уште два извршители или доброволно, па после размислувај за кредит. Имаш веќе четири неуспешни кредити, не ти треба петти.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
183
Поени од реакции
738
Значи нема шо да се замараш со банки ... Идеш од лихвар и ја зимаш сумата шо ја должиш, ја ставаш на 2 коеф и чекаш. Ако погодиш се раздолжуваш, ако промашиш дужиш дупло и идеш кај друг лихвар ја бараш пак сумата шо ја дужиш и пак на 2 коеф.

Еднаш мора да упали, најдобар начин е ова да се извлечиш колку и да звучи идиотски.
Martingale in a nutshell
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.895
Поени од реакции
32.784
Значи нема шо да се замараш со банки ... Идеш од лихвар и ја зимаш сумата шо ја должиш, ја ставаш на 2 коеф и чекаш. Ако погодиш се раздолжуваш, ако промашиш дужиш дупло и идеш кај друг лихвар ја бараш пак сумата шо ја дужиш и пак на 2 коеф.

Еднаш мора да упали, најдобар начин е ова да се извлечиш колку и да звучи идиотски.
Ако тргне по овој пат не заборавај да му кажеш дека последниот лихвар ќе му биде железарија или земјоделска аптека, и овој нивен производ :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.637
Поени од реакции
33.619
Добра е оваа идеја чујте ме шо ви зборам. Проблемот е ако те зареди промашај неколку пати по ред може да ти снема лихвари, па ќе треба да се движиш до друг град да бараш а немаш кола оти си сиромав ко кур.

Има фалинки не викам не, али вака како груба скица предобар план е. Може модераторите овој пост да го стават и како "must read'', за да се поштедиме од повторно пишување за секој комарџија посебно. :smirce:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.538
Поени од реакции
20.872
Добра е оваа идеја чујте ме шо ви зборам. Проблемот е ако те зареди промашај неколку пати по ред може да ти снема лихвари, па ќе треба да се движиш до друг град да бараш а немаш кола оти си сиромав ко кур.

Има фалинки не викам не, али вака како груба скица предобар план е. Може модераторите овој пост да го стават и како "must read'', за да се поштедиме од повторно пишување за секој комарџија посебно. :smirce:
jas malce bi go modificiral... koga zimas zaem od lihvar zemi kolku dolzis + dnevnica + sredstva za beagnje... pa ako upali super ako ne pak si kar... ako ne, sekako ne gi gleda lihvarot parite a od niv go jades sekako seedono kolkava suma
 

Kajgana Shop

На врв Bottom