Koja e најдобрата компанија за еурокрем?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Врска нема шаренио крем , а ти уште помалце имаш појма шо е крем. :) Кафенио шо е 100 ден е добар. И Vitakrem кафенио е прифатлив како за македонски производ. Хрватските како се викаа, исто у теглиќка од 400 гр се добри, али едншка коа ќе пробаш Nutela ке се каеш шо си ја пробал, пошо после нема да ти се свиша ниеден друг. Па затоа мош и подобро шо немаш појма :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Mr. Choc е GOAT што се мене тиче, и тоа само црниот. Го има во ЛИДЛ, евтин е, а вкусот е перверзии. Грчката Нутела ич не ми се свиѓа, 100 пати подобра е германската.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Крем беше на времето АГРОПЛОД.
10 Пати подобар од Нутела.
Ама нажалост нашиве партии си го направија своето.Ги продадоа сите убави фирми кои имаа огромен квалитет и приходи
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Крем беше на времето АГРОПЛОД.
10 Пати подобар од Нутела.
Ама нажалост нашиве партии си го направија своето.Ги продадоа сите убави фирми кои имаа огромен квалитет и приходи
Ne treskaj gluposti kakov agroplod, kakvi bakraci. Makedonski ubav krem bese od Vitaminka crniot, a mislam deka seuste e dobar, odamna nesum go probal. A Nutelata me razocara pred nekoj den, barem ovaa so pise made in Polska. Ne bese los, ali isti e kako Apliko od KAM samo so Alpikoto e za 2-30 % poeftin :), a nutelata ne e ista kakvo so probav prethodnio pat, neznam od kaj ama sigurno ne bese polski. A germaskio Kinder Lada uste od vremeto na SFRJ e nezamenliv, legendaren :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.745
Денес јас пак си купив 800+80 г од Еурокрем Таково. За мене е убедливо најдобар, бидејќи досега немам пробано Нутела за странски пазар(не за ЈУ Еуропиа).

Еднаш неделно купувам од тие по 400-450 од разни производители, но од време на време земам вака и погоголема кутија
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Ne treskaj gluposti kakov agroplod, kakvi bakraci. Makedonski ubav krem bese od Vitaminka crniot, a mislam deka seuste e dobar, odamna nesum go probal. A Nutelata me razocara pred nekoj den, barem ovaa so pise made in Polska. Ne bese los, ali isti e kako Apliko od KAM samo so Alpikoto e za 2-30 % poeftin :), a nutelata ne e ista kakvo so probav prethodnio pat, neznam od kaj ama sigurno ne bese polski. A germaskio Kinder Lada uste od vremeto na SFRJ e nezamenliv, legendaren :)
Човек ако споредуваш витаминка и агроплод оди утепај се. Лек за тебе нема
 
G

Gosh

Гостин
Абе купете си го оној од Кам, Господ да ве види !

Совет - смешајте го цел пред конзумација !
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Човек ако споредуваш витаминка и агроплод оди утепај се. Лек за тебе нема
A ti bate biva li da tolku do nemas 2 i pol grama intelegencija bez da ti tekne deka se e pitanje na ukus i deka na sekoj nesto razlicno mu prae kjef? :tapp:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
А оти бе луѓе не може да си искажете став, без да се навредувате? Де поленка малку. :D

Он: Ја со оглед на тоа што не сум љубител на еурокрем, освен кога е во палачинки, не ми прави некоја разлика од што фирма е.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
А оти бе луѓе не може да си искажете став, без да се навредувате? Де поленка малку. :D

Он: Ја со оглед на тоа што не сум љубител на еурокрем, освен кога е во палачинки, не ми прави некоја разлика од што фирма е.
Tacno. Arno me potseti na najbitnata tacka. Kremceto e najubavo koa e zagreano , dali na palcinka ili na peceno lepce :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom