Koлку долго можете да издржите без храна/вода?

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Без храна 1 ден.. Си бев како и обично.. Ама после јадев ко стока хаха..

Без вода 1 ден.. Се чуствував како гомно.. Најлошо чуство до сеа.. Жед,Мака.. Кога се напив како да сум го пробал најубавото чоколадо на свет.. Мн е тешко без вода да се издржи барем за мене..
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Ако сакате верувајте ако не не верувајте,јас дословно имам останато 48 сата буден без храна и само 2 чаши вода.Така испадна една грозна ситуација.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
без храна 2 дена максимум а без вода.... можда пола ден.. повеќе не би можел
 
С

Спенсер

Гостин
Без храна неам гајле... :D

А за вода незнам... треба да се проба и овој "експеримент" некогаш/
 
S

Stivie G

Гостин
За храна не знам, би издржал некако но без вода не би можел ни 2 саати
 
R

Roten 96

Гостин
Без храна би можел повеќе време (тоа повеќе време не во денови) а без вода не би можал долго.. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.611
Поени од реакции
18.053
Не се сеќавам точно колку денови беа, ама мислам дека беа околу 10 - 11 дена кога не ставив ниту залче во уста и едно 7 дена без никаков сон, само течности (вода, сок, пиво, вино и поголема количина на цигари -кутија до две). Пошто се осеќав толку изнемоштено ми се случуваше да не можам да соберам сила да станам од кревет или пак ако бев излезен надвор се онесвестував по неколку минути. После тоа почнав некако со сила да јадам иако немав никаков апетит, сега си јадам редовно иако некаде од 15 ти јули леб немам пробано до денес.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0

сакам да ве замолам ако некој случајно има дипломски труд на тема здрава исхрана или нешто слично да ми го прати што е можно побрзо, фала однапред :)
 
Член од
23 април 2013
Мислења
22
Поени од реакции
5
Јас без храна неможам многу да издржам можеби 1 ден, а без вода една недела сигурно можам, а можеби и две недели :vozbud:,
реално не пијам многу вода у денот, можам да испијам некоја чаша несакајки ради внесување на апчиња, а иначе знам да промашам некој ден да не пијам вода.... иако колку што сум слушал треба да се пие по 2 литри на ден.... и има уште еден исклушок кога пијам вода, а тоа е кога ќе се начукам па сабајлето можам да испијам и цела туба од 5 литри :pos:
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Еден без храна( тешко)
Ниеден без вода( невозможно)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Без храна 36 часа.
Пробав IF да видам како е.
Ок е али после си гладен УПМ.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Без храна можда би издржал 1 ден, без вода? максимум неколку саати 4/5.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Без храна 12 саати, пола ден, а без вода 1-2 саати :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom