Kiwi.com нов сајт за пребарување ефтини летови

Патување со Kiwi.com ?

  • Не

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    2
Член од
24 март 2018
Мислења
17
Поени од реакции
2
Дали некој има искуство со овој сајт Kiwi.com? Искрено нуди многу добри понуди, и до долги дестинсции, меѓутоа комбинира авиокомпании така да некој лет знае да го даде и за 2 дена во пат,меѓутоа има опција за време на патување. Искрено,планирам патување до САД, со separate connections односно со една ноќ преноќувањр во некои Европски град па со нискобуџетна кон САД.Меѓутоа,гледам дека ова Kiwi нуди нивна гаранција и дава full refund ако вашиот лет е откажан или доцни,а со тоа го губите и вашиот нареден лет,па се двоумам дали да одам сам на себе или преку нив. Искуства ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.984
Поени од реакции
5.714
Јас па помислив дека е сајт за невести од Нов Зеланд...
 
На врв Bottom