Kinemoe (македонска стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Покрај Gley добиваме уште една стриминг платформа за филмови и серии во Македонија.

Screenshot_20230113-205521_Facebook.jpg
Сеуште нема детални информации но од тоа што добив одговор се работи на нејзе. Единствено што засега знаеме е дека на таа платформа треба да биде таму достапна новата македонска серија Бистра Вода која ќе се емитува на Алфа телевизија.

Screenshot_20230113-205210_Messenger.jpg
Screenshot_20230113-205227_Messenger.jpg
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Ние па еден пазар што сме, што има една побарувачка...
Нека е со среќа, како и да е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ние па еден пазар што сме, што има една побарувачка...
Нека е со среќа, како и да е.
Oва најверојатно, не знам претпоставувам штом го најавуваат овие од Бистра Вода поточно Јани Бојаџи ќе биде исклучиво македонски филмови и по нешто македонски серии а па серии во Македонија што имаме многу... :icon_lol:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Oва најверојатно, не знам претпоставувам штом го најавуваат овие од Бистра Вода поточно Јани Бојаџи ќе биде исклучиво македонски филмови и по нешто македонски серии а па серии во Македонија што имаме многу... :icon_lol:

Па тоа ми е муабетот... Глупости живи. Ќе плаќам претплата за што? За Бистра вода и Преспав D:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Па тоа ми е муабетот... Глупости живи. Ќе плаќам претплата за што? За Бистра вода и Преспав D:
Eпа никој не те тера, ни јас не сум претплатен на Gley ама ако на некој му се допаѓаат премногу сериите и не жали да даде пари ќе плаќа и ќе допринесе подршка за да се снимаат уште македонски серии.
 
Последно уредено:

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Eпа никој не те тера, ни јас не сум претплатен на Gley ама ако на некој му се допаѓаат премногу сериите и не жали да даде пари ќе плаќа и ќе допринесе подршка за да се снимаат уште македонски серии.

Еј, а јас баш мислев дека некој ме тера!?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Еј, а јас баш мислев дека некој ме тера!?
Па не ама тоа го пишав така затоа што е стварно не е задолжително ниту да плаќаш ниту да гледаш тоа што ќе понудат наплатформата. Серијата што ќе биде достапна на платформава ќе биде емитувана и на телевизија.

Кој што му е мило и драго да плаќа ќе пружи со тоа подршка со тоа каква таква.

Прво нека почнат ла ќе видиме дали воопшто би вредело да се плаќа.
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Па не ама тоа го пишав така затоа што е стварно не е задолжително ниту да плаќаш ниту да гледаш тоа што ќе понудат наплатформата. Серијата што ќе биде достапна на платформава ќе биде емитувана и на телевизија.

Кој што му е мило и драго да плаќа ќе пружи со тоа подршка со тоа каква таква.

Прво нека почнат ла ќе видиме дали воопшто би вредело да се плаќа.

Е да, може ќе изненадат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Е да, може ќе изненадат.
Јас не очекувам изненадување туку повеќе македонска содржина макар и тоа било стари филмови а и да биде одлична снимка HD.

E сега прашање е и каков квалитет ќе биде самата платформа. Gley се добри но технички можеа и подобро.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Најверојатно ова почнува со работа на 5-ти март кога и е премиерата на новата серија Бистра вода на Алфа тв.

Барем таков одговор добив дека ќе ја пуштат оваа платформа со почетокот на емитувањето на таа серија.

Дали оваа платформа е на Јани Бојаци и Алфа тв?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Oва е адресата преку веб https://kinemoe.mk/ засега на таа веб страна стои реклама за оваа платформа со сцени од серијата Бистра вода.

На рекламата најавуваат дека само ќе има македонски серии, македонски филмови, македонски шоуа. Рекламната најава делува многу аматерски.

Ако е ова целосно од Јани Бојаџи и Алфа тв тогаш очекувано е емисиите од Алфа да се достапни таму а Алфа па што има нешто да понуди освен политички емисии друго и нема нешто.

Сепак се надевам на македонски ремастерирани филмови.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
За новата платформа “КинеМое” тој вели дека ќе биде македонскиот „Нетфликс“, а со тоа кај нас доаѓаат новите, современи трендови за емитување на филмските дела. На „КинеМое“ гледачите ќе имаат можност да гледаат разни македонски содржини.

  • „На почетокот, ние ќе имаме една промо претплата за 199 денари ќе може да се гледа цел месец. Ќе може да се гледа првата полу сезона на Бистра вода. Значи, тие кои ќе се претплатат на „КинеМое“ ќе можат да гледаат најмалку 5 епизоди однапред, пред гледачите на телевизија. Тоа е можноста која ние ја нудиме. Но, освен „Бистра вода“, на „Кинемое“ ќе има и други соддржини. Играни, документарни, шоу програми. Но ние не застамнуваме тука. Во исто време веќе подготвуваме и нови соддржини, нови продукции.“ – Додава Бојаџи.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Kako nema eve jas se registrirav, vkluci se na sajtot i odi nadolu kaj promo paketot i ke vidis pisuva registriraj se
Одвај најдов. Ужас од сајт.

Ајде се надевам ќе се подобрат. Барем нека направат за смарт телевизори апликација.

Вака изгледа на телефон сајтот. Отвараш менито серии и потоа пак кога го отвараш менито се испомешаа текстовите, нема можност за враќање на почетна страна освен повторно да отвориш страната со пишување kinemo.mk :facepalm:
Screenshot_20230305-220519_Chrome.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom