kia sportage vs hyundai tucson vs suzuki vitara

Член од
10 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
2
Zdravo Na Site ,

Ova mi e prv post :) , kupuvam nova kola i posle casovi na net i proverki na modelite nemozam da se odlucam,
Buget mi e do 21000e .

Spored moe mislene suzukito e najevtino i plus pogelema oprema doaga do startna cena na ostanatite,
Tuscinot e najubav na izgled no kako sto razbiram osven izledot nema nekoja razlika vo sporedba so kiata a taa e malce poevtina.

Bi se interesiral za vasi mislena.

Pozdrav ,
Aleksandar
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
А да си земеш Nissan Qashqai за тие пари?
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Направи тест-возење, види кое најмногу ти се допаѓа.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Kia e sestra kompanija na Hyundai...Vozi niven motor....Suziki i nema bas nekoj rating dobar za koli...Tuscon ti e najdobrata opcija od trite! MIslam deka Hyundai ima i najdobra garancija. Poslednite nekolku modeli se mnogu dobro oceneti!
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
2
Kia e sestra kompanija na Hyundai...Vozi niven motor....Suziki i nema bas nekoj rating dobar za koli...Tuscon ti e najdobrata opcija od trite! MIslam deka Hyundai ima i najdobra garancija. Poslednite nekolku modeli se mnogu dobro oceneti!
Мислам дека си во право за Tuscon , едениствено негативно во салнон ми велат треба мин два месеци да чекам .
Се продават брзо и немаат моментално (освен црна боја) :place:.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Zdravo Na Site ,

Ova mi e prv post :) , kupuvam nova kola i posle casovi na net i proverki na modelite nemozam da se odlucam,
Buget mi e do 21000e .

Spored moe mislene suzukito e najevtino i plus pogelema oprema doaga do startna cena na ostanatite,
Tuscinot e najubav na izgled no kako sto razbiram osven izledot nema nekoja razlika vo sporedba so kiata a taa e malce poevtina.

Bi se interesiral za vasi mislena.

Pozdrav ,
Aleksandar
Чим си за теренец,само Јапонски..
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
2
Fala za feedback na site , samo informativno bidna vise
Si naracav Tuscon crn , drugi boja 4/5 meseci se cekalo mislis na druga planeta gi praa pa shipping 4/5 meseca
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Fala za feedback na site , samo informativno bidna vise
Si naracav Tuscon crn , drugi boja 4/5 meseci se cekalo mislis na druga planeta gi praa pa shipping 4/5 meseca
Незнам кое задоволство е да ги лупнеш парите,и да чекаш за колата половина година..Стварно незнам..Жива глупост е тоа.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Fala za feedback na site , samo informativno bidna vise
Si naracav Tuscon crn , drugi boja 4/5 meseci se cekalo mislis na druga planeta gi praa pa shipping 4/5 meseca
Црна не излегува никогаш од мода, со здравје да си го возиш.
 
L

Lu

Гостин
Fala za feedback na site , samo informativno bidna vise
Si naracav Tuscon crn , drugi boja 4/5 meseci se cekalo mislis na druga planeta gi praa pa shipping 4/5 meseca
Со среќа ;)
Само да те предупредам, црната боја е најубава и најелегантна (според мој личен вкус), али воедно е и најтешка за одржување, јас имам црн автомобил, и ако сакаш да е увек чист, треба на секои 3 - 4 дена да се пере, незнам од кај си, али Скопјево е многу гадно и прашливо, после трет ден веќе се познава мал слој на прашина на автомобилот ... заразлика од еве Грција на пример кога бев 2 недели, за цели 2 недели не се испрља толку и не фати прашина колку што фаќа тука во Скопје за 3 - 4 дена.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Со здравје да си ја возиш ,и јас ке земам теренец и се двоумам дали да купам Хонда ЦР-В или Субару форестер.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Fala za feedback na site , samo informativno bidna vise
Si naracav Tuscon crn , drugi boja 4/5 meseci se cekalo mislis na druga planeta gi praa pa shipping 4/5 meseca
Се немаш пофалени дали ти стигна :)

Незнам кое задоволство е да ги лупнеш парите,и да чекаш за колата половина година..Стварно незнам..Жива глупост е тоа.
Гарант му е моделот custom затоа чека 4/5 месеци. И јас ко го порачував чекав точно 3 месеци.
Околу бојата кај мене е white sand и можам да кажам дека колку и да е извалкан не се приметува воопшто. Ваљда бојата му прави оптичка варка.

Иначе @Aleks1989 ти препорачувам одма од салон да го носиш на нано заштита и да го заштитиш од секакви атмосверски влијанија, кисели дождови, ув зраци и природни гребаници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom