KGN Minecraft Server #1 (1.1.0) - отворен од 01.03.2012

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
[01.03.2012]

Здраво, после подолго време сведоци на разни проблеми при правењето на серверот конечно се се среди ( тоа се должи и на помошта која ја добив од одредени членови). Серверот ги содржи следниве плагини:
  • iConomy
  • Essentials
  • Factions
  • AdminChat
Имаме и Hawk Tool такашто секое грифање ке биде соодветно санкционирано.

КРАТОК ВОДИЧ:
Симнете го клиентот 1.1.0 (сеедно дали оригинална или пиратска верзија), инсталирајте ја играта, потоа одете Multiplayer > Add Server > во Server Address внесете kgnCraft.no-ip.info и потоа join the server.
IP : kgnCraft.no-ip.info

Засега админ сум само јас и не прашувајте за да добијете некакви пермисии или титула. Добро знам кој треба да станат админи или модератори.

Поздрав и добра игра!
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.653
Поени од реакции
3.698
Еи, оддамна неам играно али ќе поиграм со вас, ако мојт. :)
 
М

Мартин`

Гостин
Подршка за идејава иако за реализација неможам да ви помогнам пошто не се разбирам, играва изгледа ретардирано на почеток и прва реакција кога ја видов беше “што бе воа ли ср*ње го играте“ но со тек на време сватив дека е вистинска зараза ако има повеќе играчи :D
 
K

kalimer0

Гостин
Па да ја видиме и оваа градба на Кајгана серверот (y)

ПС Кај ја видов темава сега треба пак да ја играм :pipi:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
Немојте да ми кажете дека треба оригиналка за да се придружам :place:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
897
Ајде да видиме што ќе испадне... :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Ке ставам туторијал за се...
не се секирајте.. уште малце преостана (;
п.с се надевам дека викендов ке гејмаме..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.843
И да ми кажеш дали мислиш да се заебаваш со серверов цело време, да не е упален само на два дена па да го снема :)
Пошто така се заебав еднаш ја, што не изградив, и серверов другиот ден нигде го нема..
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.395
Поени од реакции
1.883
Првпат ја гледам играва, што е со графикава, коцки :D. Што е целта на играва, интересна ли е, има ли игривост?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Првпат ја гледам играва, што е со графикава, коцки :D. Што е целта на играва, интересна ли е, има ли игривост?
Друже играва стана легендарна, многу е заразна, нека не те лаже графиката. Целта на играта е преживување :D и треба да имаш малце повеќе имагинација.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Серверот е Готов.
Засега само јас сум staff затоа што никој друг не ни влегол на серверот.
Како што напоменав и погоре серверот не е сосема среден и недостигаат некој работи како mall
но pvp arenaтаe готова =)
Серверот ја поддржува 1.1.0 верзијата на Minecraft и можете да ја симнете од http://minecraftINSTALL.net/
Се што е поврзано со серверот ке пишувате тука
И молам , модератор ако може да ја преименува темата во KGNcraft Minecraft Сервер.. засега серверот ке може 20 играчи истовремено да издржи.. а и за толку се двоумам >.>
Сепак See you Ingame !
IP:192.168.1.105:25565
 
На врв Bottom