Kamin na drva so tajmer?????

Член од
8 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo decki, znae li nekoj poupaten dali postoi nacin kamin na drva da se regulira so tajmer, odnosno da moze sam da se zapali vo odredeno vreme... (kako sto funkcionira pecka na peleti pr.)
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
2

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Сериозно сакаш да најдеш камин на дрва со елекрично/електроснко контролирано палење? Друже оган се пали со оган не со струја... уствари можеш да запалиш на некоја финта дрвата да се полиени со бензин па да со контрола на искрење тие се запалат и такви некои работи но тешко дека дрво ке зе запали од некој вид на струјно коло.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.765
Поени од реакции
21.161
Сериозно сакаш да најдеш камин на дрва со елекрично/електроснко контролирано палење? Друже оган се пали со оган не со струја... уствари можеш да запалиш на некоја финта дрвата да се полиени со бензин па да со контрола на искрење тие се запалат и такви некои работи но тешко дека дрво ке зе запали од некој вид на струјно коло.
Кој ти рече дека неможи. И пелетите се од дрво ако не пак кога сме кај тоа па се палат со грејно тело на струја , уствари поточно со жежок воздух. Така да кога сме кај тоа и не е некој проблем.
Муабетот ми е дека не е тешко да се изведи самото палење но има тука други проблеми и затоа најверојатно и нема таков нешто. Додуша можеби и има којзнае:)
 
Член од
6 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Как сделать это самостојательно ја не понимају, поскольку это довольно сложно. И вообште считају, что нужно обраштатьсја к специалистам. ја вот за покупкој камина обрашталась в https://grandkamin.com.ua. Камин очень хорошиј, но больше всего мне понравилось, что там очень вежливые консультанты, мне все об'јаснили подробно, помогли с выбором.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom