Kali

ferdzo(hacker) :)

Македонче
Член од
19 април 2013
Мислења
115
Поени од реакции
14
Има некој што користи тука кали.Јас го користам за кракнување на sql датабзи со sqlmap.
Вие за што?
 
S

StormRage

Гостин
Kali е Backtrack 6 со тоа што се разликува од Backtrack во неколку ствари, како на пример фактот што Kali е базиран на Debian.
Епа тоа е најголемата и најбитна разлика, има неколку алатки плус и е ужасно многу постабилен и направен за stand alone систем за разлика од претходно шо беше повеќе на live/virtual machine, не беше баш корисен какo stand alone.
 
На врв Bottom