Kajgana Tips - збогатете се за само 2 недели

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368

Јебига.... убав старт на првенството ќе беше и добро загревање пред Australian Open. Првите парови во 18:15, отидов во 18:12 и имаше 5-6 души пред мене, не стигнав да ги уплатам и ќе си паднев како крушка на Шведска, но ете не може се да биде совршено. :)
Сакав да го пишам Мае 2.5+ @ 1.60 или Хрватска H1, ама ајде друг пат. :pos:
И јас имав 5/6 погодоци.Бјорнсен,Циндрич и Ненадич ми влегоа плус,а Карабатич и Дувњак минус.Ама ми фалеше уште една утакмица и гледав тоа допуната кого да ставам ај викам Ремили +,детето има топ во раката.И на крај клошаров од тренер го ставил само во 1 полувреме и тоа во одбрана ....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Заебани се играчите,посебно кога се играат играчи од репки каде имаат голема конкуренција на позиции.
Треба многу следење, посебно првите мечеви се најзаебани зошто се игра на слепо.
Јас денес одвај едно ливче пишав на стрелци, и тоа уплатено на брзина, на неколку минути пред почеток, со 100 денари за 2000, ме падна само Јохан Јакобсон, така е кога играм без да проверам, којзнае кај игра дечкото сеа, откако замина од Фленсбург, форма, ова она.
Јебига, а лаганица си влегоа Тонесен, Божовиќ, Ненадиќ и Јепсон, па уште и 1.70 беше квотата за Јакобсон.
Од првите мечеви денес неколку играчи би биле добар тип за наредни мечеви.
Џим Готфридсон од Шведска, се уби од шутирање другарчето денес.
Симон Јепсон, и тој огромна слобода има, а кога нема кој (а изгледа нема ќе си шутира),
Во Австрија се се врти околу Билик,тој вреди да се игра на плус.
Во Норвешка Тонесен, Мирхол и двете крила, лудаците немаат замени, ако не се лажам немаат ни крила земено во ростер, само тие се:pos:.
Во Белорусија се оди преку Пуковски, а главен шутер и потрошач на топки е Кулеш, се уби од шутирање братот.
Во Исланд Карасон е добар за плус, исто и Гудмунсон, Арон изгледа повеќе ќе асистира првенството, другите ќе пуцаат.
Во Франција засега никој не дели, освен Мае кој е речиси непогрешлив пеналџија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Момци утре Ќиро ако го даваат на 6,5 ко претходните првенства вреди да се турат странски валути..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Toлку ке е на Киро со коеф само 1,70 утре к е се заебани ептен Кај Црногорците нешто ке се проба и Унгарците пошо и они се лимитирани немаат некој ротации големи Лекаи,Балог ке се околу 4,5 3,5 Шевалјевич,Чавор,Вујович и тие ке се валјда 4,5 3,5 2,5 швабит се знае Уве 6,5 осттала багра по 3,5 и 2,5 бековите Фат,Друх,Кун од Чесите да виме шо ке понудат интересно и тоа е кј Словенија и таму на 2,5 3,5 бекојте ке се данците и шпанците и не се за чепкање
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Ја утре играм:
Белорусија 1-1
Хрватска т1 +
душичка јас, тука правам дабл супер a во живо додавам уше 2-3 и пагам. :mad:
Ај барем утешна награда земав:

26803144_10204459401642144_738814100_n.jpg
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Germanija t1+
Makedonija t1-
Cheshka t2-
Danska + cela
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
25
Поени од реакции
5
Vcerasnata lekcija e naucena :)
Od deneska preferiram igraci koi nemaat jaki zameni, to est od niv da zavisi pozicijata na koja sto se.

Uwe Genscheimer 6.5 + ( Ova prvenstvo Uwe definitivno e glaven igrac na svabive i od nego mnogu nesta ke zavisat, faktot sto Dahmke e izostaven a mislam i deka Uwe e edinstven klasicen LW kaj niv e samo eden plus vo namerata Uwe da tera do broj 1 strelec na sampionatov, so e i mnogu realno, pa ocekuvam deneska i fazla od 7 gola )

Kire Lazarov 6.5 + ( Vo moment koga na Slovencive mu fala Dolenec, Bombac, Gaber, nasive mora da iskorista, da napna i da ja pobeda konecno Slovenija, so sto bi prefrlile i 2 boda ponatamu. Ako se odviva nestata kako sto treba togas Kire lesno ke ja premini granicava , plus poradi toa sto sega ocekuvam i golcina od LB od Filipovcite pa da ne bidi celiot pritisok od odbranata vrz Kiro )

Preporacuvam na dvajcava da se lupa paricki, od Zlatna Kopacka pravat 3.1 koef :)

+
Germanija - Crna Gora h1 -7.5
Brza igra so lesni golovi predvodeni od dvajcata strasni golmani, za ocekuvanje e deneska Germanija da ja rasturi Crna Gora koja e desetkuvana.

Makedonija - Slovenija h1 + 2.5 ; h1 +1.5
Iako ocekuvam nasive deneska da napra iznenaduvanje zatoa sto e i mozno sepak hendikepive se odlicni, posebno prviov.

Kako plus mozi da go spukame i Goce Georgievski 2.5 +, zatoa sto ne veruvam deka na olku vazna utakmica kako denesnava ke rizikuva Raul so stavanje na Martin Popovski, a ako dodademe deka go ima Kiro za asistent a i nema nekoj odlicen LW kaj Slovenija, togas dobra opcija bi bil Goce.

Btw, steta so Vid Kavticnik ne e daen nigde, soliden plus bi bil :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Кој шутира пенали кај Данска, Хансен или Линдберг?
 
B

BooBojan

Гостин
Стоилов 2.5 +
Душебаев 3.5+
Германија-Црна Гора 1&52.5+

Во Спортлајф прават 6.8 коефициент
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Македонија-Словенија

Македонија +23.5 гола

Со Раул имаме побрза игра, би требало да закуцаме 24 гола.
За посигурно 21.5 треба да е зицер.
Исто ме влечи многу +4.5 хендикеп за нас, не треба да губиме овде, а и да губиме не ми се верува да е со многу.
Но од друга страна кога ќе се погледнат нашите низ историјата едно е јасно, СО НАШИТЕ НИКОГАШ НЕ СИ НА ЧИСТО.
Ќе изиграат со една Норвешка како луди па ќе губат од Тунис:icon_mrgr:.

Играчи

Филип Талески -3.5
Ако не фатат ништо Скок и Лесјак ова треба да е зицер, 4 гола за Филипче се научна фантастика, иако ако не му излегуваат длабоко можеби и ќе успее да шутне 4пати:icon_mrgr:
Како и да е, ќе треба луд ден да има за да пребаци, да не се објаснувам.

Џомба +2.5
Единствено десно крило е во репка, не ми се верува Поповски да добие минути, сеа го нема Митков како лажно крило да игра:vozbud:.
Ако го храни Киро со ЖОГИ треба да пребаци портокалот.
Исто и за Деки Бој важи ова, 3.5 гола не е се многу, и кај овај иста песна, Ојлески како игра треба Деки да промаши 50 зицери за да му земи место, е сеа единствено ако е повреден, ама мислам дека треба да е фит.

Столе +2.5
РековНе за него, зицер, на секоја текма, па шта буде.
Киро на +6.5 би требало, зависи колку ќе форсира шут, и дали ќе има пенали.

Словенците се луда куча, не се знае овде ни кој ќе игра ни колку ќе игра, не ми фаќа око ниеден од овие.

Данска-Унгарија 1
Со секоја чест за МАЏАРИТЕ ама тешко дека ќе повторат партија од лани, сепак за Данска прајме муабет.
Хансен и Бодо делуваат како плусОЈ.

Дојчланд-Монтенегро

Треба да поминат Швабите со најмал хендикеп, барем 4 комада ќе тепаат, ама којзнае дали вреди вака да се игра, да не си играат :kuracc:.
Од играчите.
Милош Вујовиќ +2.5
Детето е Црногорска верзија на Деки Бој, брз, без респект кон голманите, и пенали пуца, треба да пребаци лаганица.
Чавор или Липовина, еден треба да пребаци од овие, зависи кој повеќе ќе игра, по 10 шута пер гејм имаат во просек, ќе се убијат од пуцање.
Кај Швабите Вајнхолд ако игра барем едно полувреме треба да пребаци, исто и Фат и Друкс, па и Жулиус Кун на +3.5 ама премногу ротира селекторот, па се е можно.
Сепак на 2.5 вреди да се пуштат, шутери се сите, зависи колку ќе играат.Ова е заебано кај играчите, шо не знаеме колку минути ќе добијат.
А барем едно знам, или мислам дека знам КОГА СЕ КЛАДИШ НА ИГРАЧИ СЕКОГАШ ИГРАЈ НА БЕКОВИТЕ, СЕКОГАШ., другите играчи зависат од нив.

Шпанија-Чешка.
Овде треба да има газење, мислам дека Чесите нема шо да бараат овде,ќе ги претепаат.
Барем 5 комада разлика би требало да е сигурна опција.
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
25
Поени од реакции
5
K
Македонија-Словенија

Македонија +23.5 гола

Со Раул имаме побрза игра, би требало да закуцаме 24 гола.
За посигурно 21.5 треба да е зицер.
Исто ме влечи многу +4.5 хендикеп за нас, не треба да губиме овде, а и да губиме не ми се верува да е со многу.
Но од друга страна кога ќе се погледнат нашите низ историјата едно е јасно, СО НАШИТЕ НИКОГАШ НЕ СИ НА ЧИСТО.
Ќе изиграат со една Норвешка како луди па ќе губат од Тунис:icon_mrgr:.

Играчи

Филип Талески -3.5
Ако не фатат ништо Скок и Лесјак ова треба да е зицер, 4 гола за Филипче се научна фантастика, иако ако не му излегуваат длабоко можеби и ќе успее да шутне 4пати:icon_mrgr:
Како и да е, ќе треба луд ден да има за да пребаци, да не се објаснувам.

Џомба +2.5
Единствено десно крило е во репка, не ми се верува Поповски да добие минути, сеа го нема Митков како лажно крило да игра:vozbud:.
Ако го храни Киро со ЖОГИ треба да пребаци портокалот.
Исто и за Деки Бој важи ова, 3.5 гола не е се многу, и кај овај иста песна, Ојлески како игра треба Деки да промаши 50 зицери за да му земи место, е сеа единствено ако е повреден, ама мислам дека треба да е фит.

Столе +2.5
РековНе за него, зицер, на секоја текма, па шта буде.
Киро на +6.5 би требало, зависи колку ќе форсира шут, и дали ќе има пенали.

Словенците се луда куча, не се знае овде ни кој ќе игра ни колку ќе игра, не ми фаќа око ниеден од овие.

Данска-Унгарија 1
Со секоја чест за МАЏАРИТЕ ама тешко дека ќе повторат партија од лани, сепак за Данска прајме муабет.
Хансен и Бодо делуваат како плусОЈ.

Дојчланд-Монтенегро

Треба да поминат Швабите со најмал хендикеп, барем 4 комада ќе тепаат, ама којзнае дали вреди вака да се игра, да не си играат :kuracc:.
Од играчите.
Милош Вујовиќ +2.5
Детето е Црногорска верзија на Деки Бој, брз, без респект кон голманите, и пенали пуца, треба да пребаци лаганица.
Чавор или Липовина, еден треба да пребаци од овие, зависи кој повеќе ќе игра, по 10 шута пер гејм имаат во просек, ќе се убијат од пуцање.
Кај Швабите Вајнхолд ако игра барем едно полувреме треба да пребаци, исто и Фат и Друкс, па и Жулиус Кун на +3.5 ама премногу ротира селекторот, па се е можно.
Сепак на 2.5 вреди да се пуштат, шутери се сите, зависи колку ќе играат.Ова е заебано кај играчите, шо не знаеме колку минути ќе добијат.
А барем едно знам, или мислам дека знам КОГА СЕ КЛАДИШ НА ИГРАЧИ СЕКОГАШ ИГРАЈ НА БЕКОВИТЕ, СЕКОГАШ., другите играчи зависат од нив.

Шпанија-Чешка.
Овде треба да има газење, мислам дека Чесите нема шо да бараат овде,ќе ги претепаат.
Барем 5 комада разлика би требало да е сигурна опција.
Kolku si sigiren za Vujovic deka sutira penali?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom