Kajgana Tips - збогатете се за само 2 недели

Дискусија во форумот 'Европско првенство за мажи 2018 - Хрватска' започната од BilboBaggins, 11 јануари 2018.

 1. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.281
  Допаѓања:
  1.668
  И јас имав 5/6 погодоци.Бјорнсен,Циндрич и Ненадич ми влегоа плус,а Карабатич и Дувњак минус.Ама ми фалеше уште една утакмица и гледав тоа допуната кого да ставам ај викам Ремили +,детето има топ во раката.И на крај клошаров од тренер го ставил само во 1 полувреме и тоа во одбрана ....
   
 2. Riddler

  Riddler

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  4.706
  Допаѓања:
  5.689
  [​IMG]
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tomasino

  Tomasino Дете од старото кино

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.957
  Допаѓања:
  17.383
  Заебани се играчите,посебно кога се играат играчи од репки каде имаат голема конкуренција на позиции.
  Треба многу следење, посебно првите мечеви се најзаебани зошто се игра на слепо.
  Јас денес одвај едно ливче пишав на стрелци, и тоа уплатено на брзина, на неколку минути пред почеток, со 100 денари за 2000, ме падна само Јохан Јакобсон, така е кога играм без да проверам, којзнае кај игра дечкото сеа, откако замина од Фленсбург, форма, ова она.
  Јебига, а лаганица си влегоа Тонесен, Божовиќ, Ненадиќ и Јепсон, па уште и 1.70 беше квотата за Јакобсон.
  Од првите мечеви денес неколку играчи би биле добар тип за наредни мечеви.
  Џим Готфридсон од Шведска, се уби од шутирање другарчето денес.
  Симон Јепсон, и тој огромна слобода има, а кога нема кој (а изгледа нема ќе си шутира),
  Во Австрија се се врти околу Билик,тој вреди да се игра на плус.
  Во Норвешка Тонесен, Мирхол и двете крила, лудаците немаат замени, ако не се лажам немаат ни крила земено во ростер, само тие се:pos:.
  Во Белорусија се оди преку Пуковски, а главен шутер и потрошач на топки е Кулеш, се уби од шутирање братот.
  Во Исланд Карасон е добар за плус, исто и Гудмунсон, Арон изгледа повеќе ќе асистира првенството, другите ќе пуцаат.
  Во Франција засега никој не дели, освен Мае кој е речиси непогрешлив пеналџија.
   
 4. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.048
  Допаѓања:
  6.027
  1.60 квота за играч. :pos:
   
  На Сладоледџија му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  8.749
  Допаѓања:
  4.290
  Момци утре Ќиро ако го даваат на 6,5 ко претходните првенства вреди да се турат странски валути..
   
 6. Riddler

  Riddler

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  4.706
  Допаѓања:
  5.689
  Toлку ке е на Киро со коеф само 1,70 утре к е се заебани ептен Кај Црногорците нешто ке се проба и Унгарците пошо и они се лимитирани немаат некој ротации големи Лекаи,Балог ке се околу 4,5 3,5 Шевалјевич,Чавор,Вујович и тие ке се валјда 4,5 3,5 2,5 швабит се знае Уве 6,5 осттала багра по 3,5 и 2,5 бековите Фат,Друх,Кун од Чесите да виме шо ке понудат интересно и тоа е кј Словенија и таму на 2,5 3,5 бекојте ке се данците и шпанците и не се за чепкање
   
 7. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.813
  Допаѓања:
  1.173
  душичка јас, тука правам дабл супер a во живо додавам уше 2-3 и пагам. :mad:
  Ај барем утешна награда земав:

  26803144_10204459401642144_738814100_n.jpg
   
  Последно уредено: 13 јануари 2018
  На Kasabian му/ѝ се допаѓа ова.
 8. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.624
  Допаѓања:
  797
  Germanija t1+
  Makedonija t1-
  Cheshka t2-
  Danska + cela
   
 9. RedBlack

  RedBlack Grof

  Член од:
  28 март 2008
  Мислења:
  4.187
  Допаѓања:
  1.791
  Germanija 1 -
  Makedonija 2 +
  Spanija 1 -
  Danska 1 +
   
 10. miki18

  miki18

  Член од:
  18 јануари 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  5
  Vcerasnata lekcija e naucena :)
  Od deneska preferiram igraci koi nemaat jaki zameni, to est od niv da zavisi pozicijata na koja sto se.

  Uwe Genscheimer 6.5 + ( Ova prvenstvo Uwe definitivno e glaven igrac na svabive i od nego mnogu nesta ke zavisat, faktot sto Dahmke e izostaven a mislam i deka Uwe e edinstven klasicen LW kaj niv e samo eden plus vo namerata Uwe da tera do broj 1 strelec na sampionatov, so e i mnogu realno, pa ocekuvam deneska i fazla od 7 gola )

  Kire Lazarov 6.5 + ( Vo moment koga na Slovencive mu fala Dolenec, Bombac, Gaber, nasive mora da iskorista, da napna i da ja pobeda konecno Slovenija, so sto bi prefrlile i 2 boda ponatamu. Ako se odviva nestata kako sto treba togas Kire lesno ke ja premini granicava , plus poradi toa sto sega ocekuvam i golcina od LB od Filipovcite pa da ne bidi celiot pritisok od odbranata vrz Kiro )

  Preporacuvam na dvajcava da se lupa paricki, od Zlatna Kopacka pravat 3.1 koef :)

  +
  Germanija - Crna Gora h1 -7.5
  Brza igra so lesni golovi predvodeni od dvajcata strasni golmani, za ocekuvanje e deneska Germanija da ja rasturi Crna Gora koja e desetkuvana.

  Makedonija - Slovenija h1 + 2.5 ; h1 +1.5
  Iako ocekuvam nasive deneska da napra iznenaduvanje zatoa sto e i mozno sepak hendikepive se odlicni, posebno prviov.

  Kako plus mozi da go spukame i Goce Georgievski 2.5 +, zatoa sto ne veruvam deka na olku vazna utakmica kako denesnava ke rizikuva Raul so stavanje na Martin Popovski, a ako dodademe deka go ima Kiro za asistent a i nema nekoj odlicen LW kaj Slovenija, togas dobra opcija bi bil Goce.

  Btw, steta so Vid Kavticnik ne e daen nigde, soliden plus bi bil :)
   
 11. Тетекс фан ^

  Тетекс фан ^ 100% МАКЕДОНЕЦ

  Член од:
  24 јануари 2009
  Мислења:
  2.356
  Допаѓања:
  841
  Кој шутира пенали кај Данска, Хансен или Линдберг?
   
 12. BooBojan

  BooBojan JOKER

  Член од:
  23 март 2010
  Мислења:
  2.335
  Допаѓања:
  1.082
  Стоилов 2.5 +
  Душебаев 3.5+
  Германија-Црна Гора 1&52.5+

  Во Спортлајф прават 6.8 коефициент
   
  На Aleksandar91 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tomasino

  Tomasino Дете од старото кино

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.957
  Допаѓања:
  17.383
  Македонија-Словенија

  Македонија +23.5 гола

  Со Раул имаме побрза игра, би требало да закуцаме 24 гола.
  За посигурно 21.5 треба да е зицер.
  Исто ме влечи многу +4.5 хендикеп за нас, не треба да губиме овде, а и да губиме не ми се верува да е со многу.
  Но од друга страна кога ќе се погледнат нашите низ историјата едно е јасно, СО НАШИТЕ НИКОГАШ НЕ СИ НА ЧИСТО.
  Ќе изиграат со една Норвешка како луди па ќе губат од Тунис:icon_mrgr:.

  Играчи

  Филип Талески -3.5
  Ако не фатат ништо Скок и Лесјак ова треба да е зицер, 4 гола за Филипче се научна фантастика, иако ако не му излегуваат длабоко можеби и ќе успее да шутне 4пати:icon_mrgr:
  Како и да е, ќе треба луд ден да има за да пребаци, да не се објаснувам.

  Џомба +2.5
  Единствено десно крило е во репка, не ми се верува Поповски да добие минути, сеа го нема Митков како лажно крило да игра:vozbud:.
  Ако го храни Киро со ЖОГИ треба да пребаци портокалот.
  Исто и за Деки Бој важи ова, 3.5 гола не е се многу, и кај овај иста песна, Ојлески како игра треба Деки да промаши 50 зицери за да му земи место, е сеа единствено ако е повреден, ама мислам дека треба да е фит.

  Столе +2.5
  РековНе за него, зицер, на секоја текма, па шта буде.
  Киро на +6.5 би требало, зависи колку ќе форсира шут, и дали ќе има пенали.

  Словенците се луда куча, не се знае овде ни кој ќе игра ни колку ќе игра, не ми фаќа око ниеден од овие.

  Данска-Унгарија 1
  Со секоја чест за МАЏАРИТЕ ама тешко дека ќе повторат партија од лани, сепак за Данска прајме муабет.
  Хансен и Бодо делуваат како плусОЈ.

  Дојчланд-Монтенегро

  Треба да поминат Швабите со најмал хендикеп, барем 4 комада ќе тепаат, ама којзнае дали вреди вака да се игра, да не си играат :kuracc:.
  Од играчите.
  Милош Вујовиќ +2.5
  Детето е Црногорска верзија на Деки Бој, брз, без респект кон голманите, и пенали пуца, треба да пребаци лаганица.
  Чавор или Липовина, еден треба да пребаци од овие, зависи кој повеќе ќе игра, по 10 шута пер гејм имаат во просек, ќе се убијат од пуцање.
  Кај Швабите Вајнхолд ако игра барем едно полувреме треба да пребаци, исто и Фат и Друкс, па и Жулиус Кун на +3.5 ама премногу ротира селекторот, па се е можно.
  Сепак на 2.5 вреди да се пуштат, шутери се сите, зависи колку ќе играат.Ова е заебано кај играчите, шо не знаеме колку минути ќе добијат.
  А барем едно знам, или мислам дека знам КОГА СЕ КЛАДИШ НА ИГРАЧИ СЕКОГАШ ИГРАЈ НА БЕКОВИТЕ, СЕКОГАШ., другите играчи зависат од нив.

  Шпанија-Чешка.
  Овде треба да има газење, мислам дека Чесите нема шо да бараат овде,ќе ги претепаат.
  Барем 5 комада разлика би требало да е сигурна опција.
   
  На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
 14. miki18

  miki18

  Член од:
  18 јануари 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  5
  K
  Kolku si sigiren za Vujovic deka sutira penali?
   
 15. RedBlack

  RedBlack Grof

  Член од:
  28 март 2008
  Мислења:
  4.187
  Допаѓања:
  1.791
  @Tomasino Blagotinshek 2.5 mu davaat ke prebaci, toj nekako najsiguren mi e od ludava kukja :)
   

Сподели преку: