Kajgana Tips - збогатете се за само 2 недели

Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
мислев на принципот домаќин да игра во полуфинале, но ќе видиме дали во последниве секунди Франција ќе дозволи Х
Енигма ми е како не јадеше бан досега. За греота си. Како иде кладељето со твојот револуционерен метод? Се збогати?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
За денес последна надеж, од најлошото ракометно првенство за мене ИКАД, од хазардерска гледна точка за мене.
Добро е само во целата оваа калакурница шо по првите неколку дена ја лимитирав уплатата, барем ако се гини да не е во камиказа стил, а и немав шо да уплатам:pos:
Туку, да се баталат кукања, за денес ќе се изигра на ситно неколку играчи, ваљда нема да ја преседат цела текма на клупа ММЕ....

Вака сеа, од лузерското финале.

Каспер Мортенсен +1.5
Минатата текма се изнаигра и изнапромаши Магнус Ландин, очекувам овој пат Јакобсен да го зациментира на клупа и да го пушти Каспер во игра.
Каков таков Каспер за онај трупот е Егерт и Ларс Кристиансен заедно, ваљда ќе направат неколку вишоци по крило.

И на десно крило ако се верува на традиција која ја практикуваше досега Јакобсен треба цел меч да го изигра Линдберг, минатата текма цела ја изигра Ласе Сван, сега му е редот на Линдберг, ако игра верувам дека ќе пребаци, далеку повеќе го користат десното крило во играта, плус и ако пуца пенали како со Њемачка нема шанси да не пребаци суратот.

А мислам дека на овој меч и Дамгард ќе добие минутажа, минатиот меч повеќе го користеа Олсон, сеа треба Дамгард да добие повеќе минути, со оглед дека Менсах многу слабо го користат во напад.
Ако игра Дамгард би требало да има неколку шутеви, сепак не се знае кај овие.....

Валентан Порт +1.5
Многу слаба минутажа добива Абало на ова ЕП, а и Дика Мем најверојатно се повреди на минатиот меч па би требало Порт да добие повеќе шанса да збрца 2 гола, ама и да игра Мем пак овај го играат на десно крило, ваљда ќе даде 2 гола ММЕ.

И овај Балинг не ми се верува да игра многу, а реално како шо игра копиљот освен ако нема кратери во одбраната на Франција не гледам како би дал 2 гола.
Сепак меч за медал е, не ми се верува така лесно да поминува покрај Карабатакот.

Гигу би требало да пребаци, пред се од причина што Мае повеќе го игра(ше) на среден, и доста повеќе играше стариот.
3 гола не се многу, и овај не е лошо да се проба на ливче МИНИМАЛЕЦ.

И Лука Карабатиќ на оваа текма треба да добие повеќе минути во напад, на минатата Седрик се истроши бааги, денес треба Лука повеќе да игра, ако игра не е лош тип за пЉус.

ФИНАЛЕ

Примарни типови ми се.

СОЛЕ +3.5
Страшно игра другарчето, плус и пеналите ги презеде од Валеро Брадата, опасен играч, на секоја текма е меѓу најдобрите стрелци на Шпанија.

Сармиенто +1.5

Многу незгоден играч за чување е Дани, страшен техничар, а ако Швеѓаните играат шупливо во одбрана како со Данска со својата игра еден на еден лесно треба да пребаци,.
Кај Шпанците е најзаебано шо сите добиваат некоја си иста минутажа, околу 30 минути, од 1-15 минута игра една постава, па потоа влегува друга постава, исто и во второ.
Истото се однесува и за Раул Ентрериос но кај овај е повисока границата за 1 гол, а и тоа што овај повеќе оди на влезови во зона, сепак во финале ваљда ќе игра повеќе, пред се ако не му оди на некој од левите бекови можно е повеќе да играат и со Дани и Раул во иста постава.

Овај Гурбиндо доста ме влечи накај +2.5, незгоден играч е за чување, има некое чудно движење:eek:, како од гума да е, па некако фаќа некој правец и секогаш си прави позиција за шут, го пратам речиси на секоја текма има по барем 4,5 обиди за гол, а не игра повеќе од 30ина минути.
1.95 квота, не е лошо да се проба, на ризик.

Од Швеѓаните двајца играчи ми фаќаат око.
Готфридсон +3.5, иако овај можеби е најтежок за играње зошто ќе треба да се бори со касапите на Шпанија на средина, Морос и Гвардиола, ама не го менува воопшто во напад, игра речиси цело време, па затоа е ок тип, сигурно ќе си го проба шутот против шпанската одбрана.

Симон Јепсон -3.5, некако многу се за другарчето 4 комада.
Најмногу од причина што игра против Шпанската одбрана, не е некој дуел играч па да се пробива во зона, освен ако ништо не фатат голманите на Шпанија.
А и добра работа е шо многу ротира на оваа позиција селекторот на Шведска, има 5 играчи да ги врти- Остлунд, Арнасон, Лукас Нилсон, и Хенингсон.
Ако не се измени нешто не ми се верува никој од сите овие гореспоменати да има повеќе од 20 минути во напад, а за 20 минути 4 комада против одбрана како Шпанската речиси невозможна мисија.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Слободно + на Ентрериос не се кочете, коректен е братот на секоја утакмица искача.

А и овие кладилнициве ѓубриња покварени има да ги затворам на Порт +1.5 све им ебам нивно, видоа прошлата утакмица 1 гол дае и одма ја спуштија границата, има да ги поплавам после. ;);););)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
А има негде да се види составот за Шведска за денес? Претходната не беа ни Јепсон, Лагергрен и Јакобсон во составот. Наводно Јепсон и Лагергрен се повредиле, ако не се ни денес во состав, Готфридсон треба лесно да оди плус, и Захрисон може ако биде само тој десен бек.

А Мем ако е повреден, и Ремили +2,5 и Порт +1,5 мислам ќе одат.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
На фикс би одел:
Франција-Данска 2
Шпанија-Шведска 2

Од играчи:
Карабатиќ 3,5 + (клучен играч, се ќе оди преку него)
Хансен 5,5 + (исто како и кај Карабатакот, Хансен е чудо од играч, еднаш мајка раѓа вакво чудо)
Балинг 1,5 + (да го ебам 2 ако не дај, нека не игра поќе)
Дамгард 1,5 + (доста солидно игра цело првенство, 2 гола е срам за него ако не префрли)
Ривера 2,5 + (иако Соле зеде сега пеналите да ги мава, мислам ќе земи и овај некој пенал да мани, лесна граница е ова за него)
 
L

Löwe

Гостин
Ме чуди Копачка, 2.20 за Лука Карабатиќ +1.5. :cautious:
Па шанса нема да префрли.[DOUBLEPOST=1517151540][/DOUBLEPOST]
На фикс би одел:
Франција-Данска 2
Шпанија-Шведска 2

Од играчи:
Карабатиќ 3,5 + (клучен играч, се ќе оди преку него)
Хансен 5,5 + (исто како и кај Карабатакот, Хансен е чудо од играч, еднаш мајка раѓа вакво чудо)
Балинг 1,5 + (да го ебам 2 ако не дај, нека не игра поќе)
Дамгард 1,5 + (доста солидно игра цело првенство, 2 гола е срам за него ако не префрли)
Ривера 2,5 + (иако Соле зеде сега пеналите да ги мава, мислам ќе земи и овај некој пенал да мани, лесна граница е ова за него)
Карабатиќ се на се 4 пати ако шутне, би требало да има 100% реализација за да иде плус. Повеќе разигрува од што шутира.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.528
Ја си пишав по еден тикет за двете утакмици да биде поинтересно, па шта буде.
Тикет 1
Абало 1.5+
Порт 1.5+
Балинг 1.5+
Франција цела 54.5+

Тикет 2
Шпанија цела 49.5+
Соле 3.5+
Екберг 3.5-
Ентрериос 2.5+

2 пати на играчиве паѓав за по еден гол и тоа на тикети со по 4 играчи. Еднаш Благотиншек не ме испоштува, а некни Ривера на 2.5+ и тоа. Ваљда последниов ден ќе се боцне нешто.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Lase svan poklon e 2,5 mu baraa, a proslata uste 15 min imase 3 gola

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.763
Слободно + на Ентрериос не се кочете, коректен е братот на секоја утакмица искача.

А и овие кладилнициве ѓубриња покварени има да ги затворам на Порт +1.5 све им ебам нивно, видоа прошлата утакмица 1 гол дае и одма ја спуштија границата, има да ги поплавам после. ;);););)
Кај го најдовте Порт? Во СЛ и во Копачка го нема:(
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Remili + (veke pocna)

Gurbindo + Швеганите како алва примаат од таму голови е сеа дли ке делисо Дујшебаев е прашањето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom