Kajgana Tips - збогатете се за само 2 недели

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јанц, Зарабец и Мачковшек лаганица идат накај плус ја како најголем идиот на светот се излажав со Жига јебени Млакар. Не ми се верува на експертизата, ало Благотиншек помина граница у прво полувреме да ти ебам матер Млакар, сто пати мајка ти ебам.

Исто и Канељас.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Aj nekoj predlozi za denes, vchera me padna Lipovina, koj za belja vleze samo 10 min, a zavcera Horvat, da mu IBAM stariot cevlar go klade vo postava 3 minuti kolku da me zaebi.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Оној момент коа овој волов Ебансин (карасон) промаши контра знаев дека сум недобитен пес да му ебат матер а го факам мем плус и ке чекав гол на шешум
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Ја не знам што уште си го ебаваме умот со ракометов в кладилница. Нема шанси да предвидиш како ќе се одвива натпреварот, кој играч ќе му тргне или не или како ќе ротира тренерот. Плус што не дупат кладионите со границите и квотите. Арно велеше @Tomasino не е ракомет за нашиве кладиони. На бет365 ако има подобра понуда и да си играш дубли тоа е друго можеби... Е денеска пример сите заакани по Исланд и мамето ни го ебаа на сите а може да се случи џабе да им е победата на Србите. Иако по водствово на Шведска 10-5 моментално, се е можно едноставно. После победата на Чешка над Данска вчера, треба да се замислиме дали вооошто вреди да се фрлаат пари на ракометов.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ја не знам што уште си го ебаваме умот со ракометов в кладилница. Нема шанси да предвидиш како ќе се одвива натпреварот, кој играч ќе му тргне или не или како ќе ротира тренерот. Плус што не дупат кладионите со границите и квотите. Арно велеше @Tomasino не е ракомет за нашиве кладиони. На бет365 ако има подобра понуда и да си играш дубли тоа е друго можеби... Е денеска пример сите заакани по Исланд и мамето ни го ебаа на сите а може да се случи џабе да им е победата на Србите. Иако по водствово на Шведска 10-5 моментално, се е можно едноставно. После победата на Чешка над Данска вчера, треба да се замислиме дали вооошто вреди да се фрлаат пари на ракометов.
Јас веќе втор ден од првенствово се откажав да бркам играчиве, убаво си кажа и самиот, многу ротираат тренериве и никогаш не се знае на кој ќе му тргне.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Тотален дебакл ми е ова ЕП.
Доста е играње, ја чекам Данска вчера +27.5 гола, задња, и се случи, 2 играчи вишок, сами со голман од 5 метра во последен напад и се случи тоа што се случи,
Галија го напраја небаре Штербик е ок е,.16 гола на полувреме, ок, ние од форум да се собериме 12 гола ќе и закуцаме на умрената Чешка.
Денес за инает ги изиграв Исланд ДНБ , друга логика немаше зошто ги играв, само за да видам дали е можно онаа мртва репка на Србија да ме "поздрави".
Како шо ја поздрави Исланд една репка како Шведска, којзнае која пара им ја зедоа на луѓето во петокот со таа луда победа.
Шведска, истата репка која денес го мети паркетот во Сплит со Хрватска.
На крај ако остани вака, Шведска 4 бода, Исланд аут, северните во Вараждин:pos:
Јебе луд збуњеног.
Кога играш без логика ќе се случи ова шо мене ми се случи.
Ок е.
Доста е, два пати добитни ливчиња сам си ги фрлам.
За играчите да не прајме муабет- подобро да ги кинам парите, или да ги горам отколку да уплаќам, се обратно.
Џабе, големо џабе, кога не оди оди.:ban:
 
B

Beginner

Гостин
Што мислите утре за Шпанија-Данска нели вреди да се проба Шпанија да победи 2.8 коеф?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Што мислите утре за Шпанија-Данска нели вреди да се проба Шпанија да победи 2.8 коеф?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Се зависи од биволот Хансен, ако ја разигра екипата ке победат мислам јас.

Мирхол го играв од Норвежаните и тапа доби удар у глава и на клупа го седнаа.
Инаку Норвежаните ми изгледаат многу млитаво во одбрана.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Од 12 играчи промашив 3 ко за инет на сите тикети имав по еден Тонесен ми го начука најсаглам
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Од 12 играчи промашив 3 ко за инет на сите тикети имав по еден Тонесен ми го начука најсаглам
И мене исто Тонесен. Маме ми ебаа норвежаните и некни. Ги имав Бјорнсен (тој влезе) и Јондал, кој изигра факинг 60 мин и даде одвај 1 гол. А денеска Сагосен 4 даде место 5 и играше 40 мин, што е ок ајде не се лутам за него, ама Тонесен човече изигра само 12 мин, ама тоа е, требаше да предвидиме дека и со пола сили ќе ја победат Австрија. А капак на се, кога со овие играчи ја имаш Хрватска, као демек, најсигурната 1 за денеска, па уште и од супер тип :pos: yea right. Утре за инает ќе изиграм минуси, 4 играчи и МКД Х2 на 30-че колку да се прати, :kuracc: да видам кој ќе се истури од голови .
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Capture.JPG

(y)

Заклучокот по првава фаза е дека многу полесно е да ги погодиш минусите.

Досега само Деки ме заеба во првото коло со промашен минус и Палмарсон у второ за 0,5гол, а на + пола играчи ме испопаднаа.

Кире беше најгоелм поклон заедно со Карабатич (до вечерва овој, го одбегнав) за минус а исто и Ненадиќ кој имаше големи граници. Шиловиќ испадна сите три минус, Сагосен два пати фатен минус. И Тале наш секако да не збориме со границите од 4,5 :pos:

За разлика од Ненадиќ, кај Србите, крилата Илиќ и Радивоевиќ беа добар плус, Абало првите 2 кола двапати плус испадна.

Колку што успеав да приметам, играч кој сите три утакмици испадна + беше Билик од Австрија. Мислев дека тоа ќе биде Божовиќ кај нив. Штета што оптаднаа. :D

Од овие што играат утре, Генсхајмер и Лауге Шмит на двата досега наптревари испаднаа плус, а мислам дека и Хансен (иако не сум сигурен за него).

Но сепак пак ќе имам повеќе верба во минуси, зависи границите секако...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Играчи од посериозниве репкии се играат на минус.Кај вакви ко нас што зависат од 1-2ца играчи се бркаат плус.Ама со данокот од 10% и со квотите во кладилниците,не вреди ни да се испулиш во додатокот.
1.6 за + даваат, и кога ќе ти опнат данок исто како 1.54 да си уплатил.Да не правиме муабет што границите се поднадуени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom