Kajgana Song Contest (KSC) #63

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Оваа и не ќе е баш патриотска (ако сум прав).


Мој предлог:
Ансамбл Билјана - 1762-ро лето
Ја сметам за една од најдобрите народни песни воопшто. Неколкуте последни века од нашата историја и маките што ги тераме сумирани во една песна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom