Kajgana Song Contest (KSC) #56

Член од
15 август 2009
Мислења
1.927
Поени од реакции
4.786
Се потешко е да се зададе тема за натпреварот затоа што многу поминавме па затоа наместо тема оваа недела ќе одиме со изведувач. Нека ми простат сите оние што нема да им се допадне изборот на изведувач ама ...:P

Значи за неделава ќе избираме најдобра песна од неповторливиот
Ѓорѓе Балашевиќ

Пријавување до четврток 23:59, гласање до недела 23:59.

Да не должиме многу, се е јасно.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
1.927
Поени од реакции
4.786
Секогаш најдобрите песни идат во првите 5 поста
Đorđe Balašević - Ne Volim Januar
Не е точно:) Еве твојава ми е мене најубава и сакав да се пријавам со неа, ама реков ај да почекам прво неколку предлози:)
Од мене имаш 12ка. Освен ако некој не ми ја погоди втората омилена што чисто сумњам:)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.461
Поени од реакции
14.580
Секако победничката песна е веќе постирана, а мене ми беше многу тешко да се одлучам. :(
Па еве ја една од омилените:


И оваа недела се извинувам поради медија линкот.


@џимеј :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom