Kajgana Song Contest (KSC) #111

  • Креатор на темата Dani
  • Време на започнување

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
На KSC #триЕдиници ќе избираме најдобра "Преработка на македонска народна песна".
Преработка во некој поинаков музички стил... џез, латино, рок, поп, нешто електронско, сеедно...
Може и оро или чочек ако сакате, не мора да е песна :D

Пријавување до: 12 мај (четврток) 23:59
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Пред да се пријавам со било што, сакам да го споделам ова, оти не знам дали негде другаде ќе можам да го ставам и оти е ептен јако. :D


Не е асал песна, така де не би требало се брои. Се надевам дека и стручното жири ќе се сложи. Продолжете со пријавите. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Пред да се пријавам со било што, сакам да го споделам ова, оти не знам дали негде другаде ќе можам да го ставам и оти е ептен јако. :D


Не е асал песна, така де не би требало се брои. Се надевам дека и стручното жири ќе се сложи. Продолжете со пријавите. :)
Дечкo aј не ми oди oф-тoпик вo мoите теми. Мaлку ли други теми имaш нa фoрумoв :mad:

Ај aј, ќе искoпaш нештo дoбрo ти зa нaтпревaрoв. Сигурен сум :)

Јa пoгoди темaтa oд втoр пaт :D
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Дечкo aј не ми oди oф-тoпик вo мoите теми. Мaлку ли други теми имaш нa фoрумoв :mad:

Ај aј, ќе искoпaш нештo дoбрo ти зa нaтпревaрoв. Сигурен сум :)
Зајко Кокорајко во генста-рап стил, ало! Што треба повеќе? :D
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Некoјa минутa плус. Дa мoже дa јa нaречеме песнa :D
Леле луѓе, Нино Тодоров поарно да го изгласавме да победеше, подобро ќе се разберевме. :D

Не се пријавив, само сакав да ги чуете kurwa-нигерите, како некој вовед во темата:
Не е асал песна, така де не би требало се брои. Се надевам дека и стручното жири ќе се сложи. Продолжете со пријавите. :)
Јас сетне ќе се пријавам. :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598

Kajgana Shop

На врв Bottom