Kajgana Song Contest #294 - Boy Bands

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.512
Поени од реакции
4.287
Предходната тема беше Girl Group па ајде оваа нека биде Boy Bands.

Не сум капацитет како @Zlatikevichius да пишувам опширен и детален вовед, a уште помалку креативен како @bijons, простете :D, но ќе набројам неколку бој бендс чисто за пример/guidance.

The Jackson 5, Take That, *NSync, New Kids On The Block, The Backstreet Boys, 5ive, Jonas Brothers, BTS, One Direction, Boys II Men, Menudo, Магија :D итн. итн.

Значи бараме:
-ВОКАЛНА ГРУПА од минимум ДВАЈЦА ПЕЈАЧИ, МАШКИ;
-Групи составени од машки во кои има инструменталисти - не се прифаќаат.
-Вокални групи во кои покрај машки има и женски пејачи - не се прифаќаат.
-Дуети на двајца соло машки изведувачи - не се прифаќаат.
-Соработки на BOY BAND со женски пејач или женска група - СЕ ПРИФАЌААТ.

----
Дозволени се повеќе песни од ист бенд.
Пријавување до петок.Повелете :smirce:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.215
Поени од реакции
35.217
Кај машките немам некоја песна што ми се издвојува. Се мислев за MMMBop на Hanson, нешто од Take That, Westlife или Backstreet Boys, ама на крај ми текна на нешто релативно поново, и наше:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.689
Поени од реакции
12.671
По дефиниција да ( сите во бендот да се вокалисти ) Битлс се бој бенд, али let's be real here :ROFLMAO: Битлс да ги пријавиш во ваков натпревар е бохогулие and i don't even like The Beatles


 

Kajgana Shop

На врв Bottom