Kajgana Song Contest #292- Ska, 2 tone, Ska Punk

Статус
Затворена за нови мислења.

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.000
Ај да не се Madness :icon_mrgr:

Ми се допаѓа спојот на веселиот јамајкански ритам и американскиот џез и блуз. Совршена комбинација за летно време.

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.069
Префрлете ја темава во таа за натпревари, ќе ја пропушти некој.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Еве ви нешто од овие наши простори...војводинци се типчињава , и немаше журка на времето без песнава

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.071
Ако се важи ова ок, ако не ништо :icon_lol::icon_lol:

Ауууууу браттттттт ........
Ако ти ова го имаш сам направено (нема везе што е со АИ битно да не е крадено) јас до сите ќе агитирам, вака јавно да гласаат за тебе. Важи затоа што само плагијати и преработки од веќе постоечки песни кои учествуваат не би важел затоа што знам една песна што оригинално е реге - ска има дури 6 преработки во слични жанрови. Сркл џрк од 7 песни нема да биде интересно. :icon_mrgr:

@AceCaleb е Драгонов заслужува да победи. Типот сам си направил песна пред 12 дена и ја од нигде никаде му го погаѓам жанрот за да се пријави на КСЦ.

Да гласавме евровизиски од мене ќе имаше 12ка . :love:
Автоматски споено мислење:

Добра песна но за жал ќе мораш да мењаш. Цела е само реге. Нема ни еден риф ска.
Автоматски споено мислење:

Префрлете ја темава во таа за натпревари, ќе ја пропушти некој.
@Darklady
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.071
@бристол ќе учествуеш бе ? Немој да ми кажеш дека не си ја видел темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom