Kajgana song contest #274 - Најубава утринска песна

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.714
Поени од реакции
2.055
Колку е оваа песна потценета и релативно непозната и ја форсираат само Пушти коси.
Инаку дел од групата сеуште функционира(едната половина) и ден денес свират да речеме скоро секој викенд локално во Гевгелија.
Избрана музика секако :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.091
Поени од реакции
28.816
Сакав да ја ставам Нора, ама веќе беше ставена...не играм оваа тема.
Плус шо е ова политичко гласање.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.049
Поени од реакции
12.935
Мене оваа ми е во топХ омилени Македонски песни на сите времиња, стихот “од ова парче земја Боже не давај“ ми е стих што често доаѓа во моите мисли во моменти кога сум изведен пред некое искушение. Легендарна нумера, браво што се сети на неа. Патем и еден од членовите на групата има во коментари пишано за значењето на стихот кога ја пишувал песната:

1707226655136.png
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.813
Поени од реакции
10.940
Останато ми е во некој музички ходник во глава нумерава како идела по сабајле, уште во осмолетка кога бев. И ми ѕвонеше во глава дур не стигнам до школо, во повеќе прилики. Денес пак ја пуштив, стварно одговара за утро.

 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.689
Поени од реакции
877
Многу просто, која песна ви е на прво место наутро, што ќе ви го почне денот на убаво :)

Одлична е песната за разбудување , ама мене повеќе ми се допаѓа преработката на Faith no more , иако во глобала е скоро иста како и оригиналов . Можи дека прилично ги слушав FNM па затоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom