Kajgana Song Contest #230 Македонски One Hit Wonders

Член од
12 мај 2014
Мислења
965
Поени од реакции
1.637
Темава е јасна, бараме македонски изведувач кој имал еден познат хит и тоа е тоа. Напомена пред да постирате некој изведувач проверете дали навистина само тој хит му е, пример на Сашо- Пијан и Млад не му е единствен хит.

Бидејќи со закаснуање е отворена темата, имате фора до петок да се пријавите.

Нема што многу да ја бистриме, почнете. ;)
Автоматски споено мислење:

Брее сум ја заборавил оваа од Цики. Иначе прв на памет ми падна Сашо и Пијан И Млад кога ја прочитав најавата :D
Иначе јас одам со:
 

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
2.400
Поени од реакции
5.618
Сања во јапонско Кимоно :cool: Скрос е trophy wife material.
оригиналната девојка со тетоважа од Змеј. Овај Даскал можда имал и други познати песни,
веројатно не е уан хит вондер.

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.739
Поени од реакции
41.826
ааа, да господинот Јапан. Певец, гипсар, молер и масер. Доле во Бисер, до денешно Де Гама имаше настапи од кои и ден денес коса ми се крева. Кој не заглавил пијан на некој од неговите интерактивни настапи со егзибиции од типот- качување на маса и мешање на жени седнати со сопрузите, едноставно не живеел. :icon_lol:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.552
Поени од реакции
27.577
,,,znachi propadnati muzički talenti,,,,samo eden hit i tolku,,,ovie gore se bre postiraa ,,,ne ostana nishto,,, :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.967
Темата за гласање е отворена, бујрум.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom