Kajgana Song Contest #230 Македонски One Hit Wonders

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.654
Поени од реакции
2.966
Темава е јасна, бараме македонски изведувач кој имал еден познат хит и тоа е тоа. Напомена пред да постирате некој изведувач проверете дали навистина само тој хит му е, пример на Сашо- Пијан и Млад не му е единствен хит.

Бидејќи со закаснуање е отворена темата, имате фора до петок да се пријавите.

Нема што многу да ја бистриме, почнете. ;)
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.630
Поени од реакции
34.866
Браво за темава, иначе детево се такмичеше на некои музички шоуа извади две три песни и го снема. Оваа ми остана во глава.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.830
Поени од реакции
30.926
Овие мислам дека не се баш one hit wonder, беа „популарни“ на почетокот на 90-тите, имаа и албум. Да, Слуга и цар им беше најголем хит, ама Бојана, Моја душо неверна беа исто „хитови“:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.581
Овие мислам дека не се баш one hit wonder, беа „популарни“ на почетокот на 90-тите, имаа и албум. Да, Слуга и цар им беше најголем хит, ама Бојана, Моја душо неверна беа исто „хитови“:
Па добро, сите one hit wonders имаат и други песни, но една им останува како единствен голем хит по кој ги паметат со години. Мислам дека Коктел баш го исполнуваат критериумот.

Еве @Rollo Tomassi нека пресече, сепак е негова темата. Ако треба ќе ја сменам песната, имам и други на памет.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Сега да ја најдам на нејзини 45 - 50 год би ја растурил од ебење макар и умрел на нејзе. :love: :ljubove:

Многу потценета у споредба со Елена Ристевска ама јасно е дека оваа не сакала да му даде на Дарко Димитров за да има некоја песна плус од оваа :


 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.654
Поени од реакции
2.966
Па добро, сите one hit wonders имаат и други песни, но една им останува како единствен голем хит по кој ги паметат со години. Мислам дека Коктел баш го исполнуваат критериумот.

Еве @Rollo Tomassi нека пресече, сепак е негова темата. Ако треба ќе ја сменам песната, имам и други на памет.
Може да имаат други песни, ама само еден хит по кој ќе ги памтат.
Групава и песнава прв пат ги слушам, заради тоа не би можел да кажам дека не се прифаќа. Така да нека остане.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom