Kajgana Song Contest #226 Гласање - Песна од анимиран филм/серија

Kajgana Song Contest #226 Гласање - Песна од анимиран филм/серија


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Благодарам на учеството :love:

Прво да се извинам ако некаде имам направено грешка. Неколку кои беа постирани не знаев ниту дека постојат ниту кој дел е име на песна а кој на филм :toe:

Бираме победник од 28 песни а гласаме за 5 нумери.
НЕ ГЛАСАТЕ за себе.
Гласањето трае до понеделник.

Voting is now open!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.483
Имам едно прашање кога веќе сме на темава .
Дали некој знае да ми каже како се викаше еден цртан од 70-80ти од САД каде што ајкула свиреше во бенд со средношколци и свиреа нешто рард рок, глам метал.
Стилот на цртање беше сличен на Скуби Ду оригиналниот зошто тапанарот на бендот беше ист како Шеги само со потемна кафеава или црна коса.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Имам едно прашање кога веќе сме на темава .
Дали некој знае да ми каже како се викаше еден цртан од 70-80ти од САД каде што ајкула свиреше во бенд со средношколци и свиреа нешто рард рок, глам метал.
Стилот на цртање беше сличен на Скуби Ду оригиналниот зошто тапанарот на бендот беше ист како Шеги само со потемна кафеава или црна коса.
Jabberjaw, и тој е од Хана-Барбера.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
@Darling y u no Cruel Angel's Thesis?
Ама некако селекцијава ми е оскудна. Нема од The Hunchback of Notre Dame,Prince of Egypt, The road to El Dorado...дури и понови како оваа We Dont Talk about Bruno од Encanto или онаа од Moana.
Дури и од аниме некако се оскудни. Оваа Attack on Titan најдобра Anime Opening на сите времиња...и Overlord мислам дека има нешто добро...
Не намеравам било каква навреда само...незнам...потенцирам....
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.205
Повелете

 

Kajgana Shop

На врв Bottom