Kajgana song contest #225 Zvezde Granda

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Морам да го испоштувам жанров бидејќи тепав со песна со која воошто не верував дека ќе тепам, ама сепак еден е кралот и луѓето го препознаа. По победава ме мавна некоја носталгија за периодот кога слушав ваква музика и кога идев по Гранд клуб и Милениум оти како деца од селата таму ни беше поисплатливо да идеме него ли во град. Во тие клубови покрај Аца Лукас стандард идеше музика од тазе излезени гуштери од Звезде Гранда. Тема за кралот во наредна прилика, сега идеме со Звезде Гранда.

Може што сакате да ставите, од било кое време само артистот да учествувал во Ѕвезде Гранда. Не ни мора песната да има поврзаност од натпреварувањето, само артистот е битен.
Постирате до Среда навечер, послем тоа отварам тема зошто ќе бидам офф до викенд.

Епа ајде сељаци.

 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
11.779
Звезде гранда е за тинејџерчиња, јас мислев нешто хард кор ќе биде :(

 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.439
Подобро песните да бидат од настап на ЗГ, сеа ке се постираат некои шо немаат никаква врска со натпреварувањето и ке победат само поради тоа шо песната е популарна.



Звезде Гранда сум гледал 10тина пати, не ми прај кејф. Повеќе е шоу меѓу жирито наместо д ооа се бараат таленти. Никола е од периодот кога го гледав ретко. Еднаш го фатив на ТВ и реално преценив дека ова е најдобриот учесник на ова натпреварување. Како што пишува во еден коментар : " Човекот ме увери дека немам мајка".
Учествувам со првата песна.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.665
Поени од реакции
21.729
Се мислев меѓу Лаку Ноч на Адил, која е права поезија од песна и можеби најдобарата изведба на Гранд до сега Амар Јашарспахиќ такозвани Гиле со Имам Љубав Aли Kоме Да Је Дам. Корвус прва го стави како автор и оваа следнава не е негова песна, оригинално е на Пеџа Меденица, ама па од друга страна и The Man Who Sold The World е на David Bowie како и многу други кои се попознати по препевите отколку по исполнението од изворните автори. Некогаш не е за кого е речено, туку за кого е печено. Но сепак колку да ми е драг Адил и Лаку ноч, Амар Јашарспахиќ Гиле е до сега козата на Ѕвезде Гранда.

Маестралната изведба на Имам Љубав Али Коме Да Је Дам.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
Се мислев меѓу Лаку Ноч на Адил, која е права поезија од песна и можеби најдобарата изведба на Гранд до сега Амар Јашарспахиќ такозвани Гиле со Имам Љубав Aли Kоме Да Је Дам. Корвус прва го стави како автор и оваа следнава не е негова песна, оригинално е на Пеџа Меденица, ама па од друга страна и The Man Who Sold The World е на David Bowie како и многу други кои се попознати по препевите отколку по исполнението од изворните автори. Некогаш не е за кого е речено туку за кого е печено. Но сепак колку да ми е драг Адил и Лаку ноч, Амар Јашарспахиќ Гиле е до сега козата на Ѕвезде Гранда.

Маестралната изведба на Имам Љубав Али Коме Да Је Дам.

Поим немам од Звезде Гранда, искрено, и поим немам кои се пејачиве (освен некои од Македонците кои сум ги следел, како Ален Хасановиќ, Филип Божиновски, Марија Груевска и по малку овој Александар од лани и таа Ивона од Куманово), ама за да видам што имало, барав: најбоље Звезде Гранда наступе, и ми излезе едно видео со топ 10 најгледани видеа во историјата на Звезде Гранда. Овој типов што го ставаш има дури 3 настапи во топ 10 најгледани, а ова што си го поставил, со дури 71 000 000 прегледи е најгледаното видео во историјата на Звезде Гранда. Само за споредба - второто со најмногу прегледи имаше околу 20 милиони прегледи. А оригиналното видео на песната има само околу 3 милиони прегледи.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Не следам вакви шоуа, ама ми препорачаа да ја слушнам изведбава, и морам да кажам дека и песната и девојчето и изведбата се да се наежиш.

 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Џејла Рамович - се пријави на Ѕвезде Гранда уште кога имаше 12-13 години мислам, не ја пуштија таа сезона да оди подалеку бидејќи била многу мала, следната сезона се пријави на детската верзија на шоуто "Неки Нови Клинци" и ја освои, за после некоја година како "повозрасна" да се пријави пак на Ѕвезде Гранда и на истото биде победник. Страшно добар глас.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom