Kajgana song contest #225 Zvezde Granda - Гласање

Fuck it, два пати ја правам анкетава, ако треба и трет пат збогум!


  • Вкупно гласачи
    18
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.148
Како што напоменав тема за гласање отворам во среда навечер. Излезноста е пристојна, ќе беше поголема ама морав да отврфрлам три нумери и една што се повторува.
@poimanemam - знаеш и самиот зошто не е прифатливо.
@Луси - мислам дека Антониа нема настапувано на ѕвезде гранда, само на пинкови ѕвездички. Ако грешам извини.
@Ska Maniac - врска немам дали овој некогаш учествувал или само гостин бил. Не можам да барам, бидејќи ми се спие, па ја ставив.

@Лаик и @Chiksy^ ќе си се договорите ако случајно победи песнава.

Гласаме за пет песни и анкетата се затвара во недела навечер.
Ако сум заборавил некој, простете. Со едно око отварав тема.
Нека победи најдобриот.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Како што напоменав тема за гласање отворам во среда навечер. Излезноста е пристојна, ќе беше поголема ама морав да отврфрлам три нумери и една што се повторува.
@poimanemam - знаеш и самиот зошто не е прифатливо.
@Луси - мислам дека Антониа нема настапувано на ѕвезде гранда, само на пинкови ѕвездички. Ако грешам извини.
@Ska Maniac - врска немам дали овој некогаш учествувал или само гостин бил. Не можам да барам, бидејќи ми се спие, па ја ставив.

@Лаик и @Chiksy^ ќе си се договорите ако случајно победи песнава.

Гласаме за пет песни и анкетата се затвара во недела навечер.
Ако сум заборавил некој, простете. Со едно око отварав тема.
Нека победи најдобриот.
Не знаев дека е различно :unsure:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Како што напоменав тема за гласање отворам во среда навечер. Излезноста е пристојна, ќе беше поголема ама морав да отврфрлам три нумери и една што се повторува.
@poimanemam - знаеш и самиот зошто не е прифатливо.
@Луси - мислам дека Антониа нема настапувано на ѕвезде гранда, само на пинкови ѕвездички. Ако грешам извини.
@Ska Maniac - врска немам дали овој некогаш учествувал или само гостин бил. Не можам да барам, бидејќи ми се спие, па ја ставив.

@Лаик и @Chiksy^ ќе си се договорите ако случајно победи песнава.

Гласаме за пет песни и анкетата се затвара во недела навечер.
Ако сум заборавил некој, простете. Со едно око отварав тема.
Нека победи најдобриот.
И така нема да победам не се замарај да ми ја менуваш песната зошто и така немам намера да проверувам дали само гостин бил или и учесник. Си кажав дека песнава ја знам од рандом панк кавер и затоа не би сакал да го збогатам своето знаење во областа " учесници на Гранд ":icon_mrgr:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.421
Поени од реакции
3.126
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
Не знаев дека е различно :unsure:
Не само што е различно, туку во времето кога имаше Пинкови ѕвездички (е тоа го гледав, морам да признаам, многу беше cute), беа конкуренција со ЗГ. Дури и ако сум точно упатен - судски спорови, чуда имаше. Па Пинк направија и свое шоу, пандан на ЗГ - Пинкове звезде. За на крај да „се смират“, и пак ЗГ да се врати на Пинк.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Не само што е различно, туку во времето кога имаше Пинкови ѕвездички (е тоа го гледав, морам да признаам, многу беше cute), беа конкуренција со ЗГ. Дури и ако сум точно упатен - судски спорови, чуда имаше. Па Пинк направија и свое шоу, пандан на ЗГ - Пинкове звезде. За на крај да „се смират“, и пак ЗГ да се врати на Пинк.
Девојчево наше ги искина со глас, затоа ја ставив, тоа ЗГ не ми е глеано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom