Kajgana Song Contest #205: Џез Кавер

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.658
Поени од реакции
14.661
Неделава ни почнува есента, а Корвус во есен слуша џез. А сега и сите вие заедно со неа.

Ќе слушаме џез преработки на песни од сите жанрови. Јас ќе учествувам со мојата миленичка Хајли Лорен. Смее да се повторува иста песна од различни изведувачи, смее да се постира различна песна од ист изведувач. Не смее само да учествуваат двајца учесници со истиот кавер.

Идеме.

 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
3.753
Поени од реакции
6.259
Ич не ми текнуе некој џез кавер што сум го слушал, али затоа ми текна на Летечки оти ги слушав пред некоја недела на Џез фестивалот во Велес.

Малце народно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom