Kajgana Song Contest #192 - Mакедонска музичка сцена (2000s)

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.826
Темава ја отварам со цел да се потсетиме на песните од македонската музичка во периодот од 2000-2010. :D
Некои од артистите кои ми текнуваат во моментот со хитови од тоа време се:
Врчак, Ламбе, JJ, Тони Зен, Слаткар, Eлвир Мекич, Тоњо Сан, Пистолеро, Тамара итн.

Да ги слушнеме вашите омилени песни од тоа време.
Јас ке почнам прв :cool:

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.782
Поени од реакции
14.090
Милион песни ми текнаа од тој период која од која покатстрофа Биди Ин, Ексклузив, Угро, Роберт Пирнер, Сашо Пијан и Млад, Славиша, Рашо, Мартина, Надица и милион други и се мислев дали такво нешто да одберам или сепак да бидам сериозен. Сепак се одлучив за второто. Беше масовно хитиште и симбол на генерации од тоа време.


А можеше ова:


или ова:


или ова:


или ова:


А ОСОБЕНО МОЖЕШЕ ОВА:

 
Член од
22 декември 2011
Мислења
905
Поени од реакции
949
Ебате патриотите. Идеме со една од најголемиот комита Ламбе Алабаковски.

 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.743

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.709
Поени од реакции
30.914

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Веќе постирана оваа песна. Барај друга.

П.С. @Лаик Црно Тиквешко е од албмот Парче душа 1993 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom