Kajgana Song Contest #190 Chill out музика

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Дами и господа,

190-тата Кајгановизија ја посветувам на Chill out музика.

Самиот збор кажува, музика за опуштање, смирување, релакс.
Како правец настанува во почетокот на 90-тите. Во основа се работи за комбинација од различни стилови и музички жанрови на складен и опуштен начин.
Повеќе за chill out

За да нема забуни :icon_mrgr: Не се што е споро е chill out :pipi:


Пријавувањето ќе трае до четврток
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.541
Мислу дека сам најголем чилаутер на форум и диииипер хаха.Иам преслушано миљарда траке, преко иљадо су ми омилени,али овај трака е нешто небесно невероватно најамбиентална у миј живот.Т'нка е граница за први сто траке која е најнај.
Затој слушај гу пажљиво моју најјаку амбиент чулаут траку, зшто е нешто магично,допаминско,жмури и слушај на слушалице стрејт или под дејстфо на амстел или техаце...
А моеш ако сакаш да га глеаш и спот, пјур нејчр...

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Тешко е да се одлучи човек која трака да ја постави. Премногу се, секоја со себе носи своја приказна и спомени.
Сепак се одлучувам за оваа, прекрасни спомени на море, многу поминати зајдисонца на плажа во потполен мир, придружени со тракава. :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не е баш моја тема ова... Ајде ќе идам со ова, ако е оф топик кажувајте :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Не сум преголем фан ама оваа тракица ми е обавезна барем 2-3 пати месечно, обавезно гледање на видеото

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Ја знаете, ама не ја знаете по име и автор. Од 35-та секунда натаму ќе ви текне.

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.541
Ништо чудно некој да се пријави и сс песму Исусе од Цецу.

:icon_mrgr:

Не е чил сфе што те опушта и ти прија уз кафицу.Некој тој га праи и слушајки дет метал.
Ја например кд не ми е кејф тема, не ни учестфују.Ама ви си знаете, да не викате парва се прави чилаутер ипол и мрси муда хаха.

@Sussaro
Траку гу знам од како постои, ама име и презиме прф пут га глеам.Хфала најлепше.
Трака е само да врти у некое хотелско бифе,минимал волуме и чаша виски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom