Kajgana Song Contest #186 - Dead can Dance

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.373
Поени од реакции
29.109
Дами и господа,

186 Кајгановизија им ја посветуваме на култниот бенд Dead Can Dance.

На 23 и 24 мај конечно македонската публика за прв пат ќе има можност да ужива во магичните звуци на бендов во рамките на Таксират Фестивал. Безвременскиот и магичен звук на Лиза Џерард и Брендан Пери :love: Па затоа оваа тема им ја посветувам нив.

Условот за учество е песна од Dead can Dance. Толку.
Имате на располагање 9 студиски албуми. Да го избереме најдоброто од Dead Can Dance

Пријавување до четврток

Се мислев помеѓу Opium и The Carnival is over, ама ајде нека биде Opium
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.373
Поени од реакции
29.109
Да беше темава за турбофолк во рок од 30 минути, ќе се наполнеа 4 страни без проблем.
Култен бенд, за кој можеш да зборуваш само во суперлатив, едвај 10 предлози, од толку дискографија :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom