Kajgana Song Contest #176 - Гласање

Најдобра интро песна?


  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Време е за гласање, 32 учесници и песни, а се гласа за 5 песни максимум до недела.
Задоволен сум од излезноста на натпреварот и од тоа што немаше многу офтопици, контестов е се она што темата со скоровите требаше да биде. :LOL:
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Ништо @Aceso дебакл, џабе бараше предвремени избори :LOL:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Да не ме тагнеше колегата @Red Zurla, немаше ни да приметам дека почнало гласањето, а уште помалку дека толку водам :D Иначе тактички одиграв, Ве фатив на носталгија и емоции:rolleyes:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.427
Поени од реакции
19.588
Најглупа песна победила.
Сори Монте, ти ск океј дечко.

На пола песну бубуљица искача, толко тик ток пубертетска и елџибитиска песна...
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Во животот немам изгледано една единствена епизода од "Пријатели". :rolleyes:

пи.ес. За друго те цитирав. :noze:
Пошто сум нов во ова (и во натпревариве и во победување), може некој на кратко да ме упати што треба да правам? Бирам следна тема за натпревар?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Пошто сум нов во ова (и во натпревариве и во победување), може некој на кратко да ме упати што треба да правам? Бирам следна тема за натпревар?
Да, треба да си избереш некоја тема, гледај да биде што поуникатна и да не се повторува (имаш убава, речиси целосна, систематизација на сите досегашни теми тука). Ако си во можност до утре отвори тема, кратко интро, правила и песна. Вообичаено пријавувањето трае до четврток/петок.

Во четврток/петок треба да отвориш нова тема на која ќе се гласа. Само припази со анкетата (ако, досега немаш отворено тема со анкета). :)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Да, треба да си избереш некоја тема, гледај да биде што поуникатна и да не се повторува (имаш убава, речиси целосна, систематизација на сите досегашни теми тука). Ако си во можност до утре отвори тема, кратко интро, правила и песна. Вообичаено пријавувањето трае до четврток/петок.

Во четврток/петок треба да отвориш нова тема на која ќе се гласа. Само припази со анкетата (ако, досега немаш отворено тема со анкета). :)
До сеа немам ништо од ова направено :D
Да разгледам нешто од претходните како било и да пробам утре нешто да направам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom