Kajgana song contest #163 Најдобра песна на Турски јазик

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.049
Поени од реакции
5.968
пффффф непознавачи :чда::bravobe: сфе песни знаете од турски серии само .... Срам вас било .... Сад Вори че ви даде лекција .....

Иначе од потекло е од Битола. Женава е столб на турската музика ....

 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.530
Поени од реакции
9.776
Веројатно ќе победи нешто од Таркан, ама мора да се испочитува еден од најбрзите рапери ever. Можете само да погледнете reaction videos за песнава и сѐ ќе ви биде јасно.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.940
Поени од реакции
9.123
Athena - For Real евровизиската во оригиналната форма на турски јазик.
Топла препорака за да ги преслушате сите албуми кои се движат од панк, ска, реге до прогресив рок, инди, и поп - рок.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
478
Поени од реакции
1.401
Како шо гласи и првиот коментар под видеото. Ова е моќта на интернетот. Jас од Македонија седам дома и без можност да патувам наоѓам рандом дедо во некое запуштено село како свири и истовремено ги пази кокошките. Буквално како некој магичен свет е, дедото е класичен елф :D.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.011
Поени од реакции
23.237
Уште една одлична група, gripin, ова им е веројатно најголемиот хит, исто, со прејак текст (со mor ve otesi учествувам, ова во ревијална програма :D ):

Автоматски споено мислење:

После, Мустафа Сандал го заборавивте (песнава се вика „Кола“ :pos: ):


А од Таркан нешто „поново“:

 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2019
Мислења
115
Поени од реакции
740
Како шо гласи и првиот коментар под видеото. Ова е моќта на интернетот. Jас од Македонија седам дома и без можност да патувам наоѓам рандом дедо во некое запуштено село како свири и истовремено ги пази кокошките. Буквално како некој магичен свет е, дедото е класичен елф :D.

Их, како ми иде да му одам на гости недела дена, па да ми раскажува за животот, па некоја мудрост ил две
 

Kajgana Shop

На врв Bottom