Kajgana Song Contest #153: Македонска музика од 90-тите

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Знам дека си ти и Шест броја ми се чини беа 1999 или 2000. Другите му беа после како што паметам.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Добро бе никој не се сети да се пријави со Угро или и тогаш квалитетот на хип-хопот бил на ниво на Скипи - Тајзи, Елвир Мекиќ, Слаткар, 2 Бона ?

Последниов спот 6 броја беше со Угро седнат на еден црвен кауч у затемнета соба и една стегната у минич или тесен фустан влага и му игра нешто. Штета што го нема спотот на YT.

MC телевизија :love: Цело време имаа музички емисии за рап со Гоце Саф, поп - RNB со една манекенка , Панк - Метал со Влатко од Морал.

Дали никој не постираше песна од Нокаут ?

@K!KI Нови Дечки се пред 2000 год ?
Угро, Нови Дечки и Нокаут се послем 2000. Златните год на мак музиката се од таа деценија 00. Тоше и Каролина се пробија, па ја имаме Калиопи и Владо како постари од нив, па ја имаме М2 и децата што се пробија од таму како Ламбе, Елена и уште неколку од нив на кој не ми текнува, Тамара, Дани, Брејк, Ѓорѓи Крстевски, Александра Пилева, Ребека, Дарио, имаше еден куп артисти со one hit wonder како Сашо, Кристина Арнаудова, Багаж. И еден куп како Верица Пандиловска, Елвир Мекич, Ноне... Сега некој од нив не ги биваше ама пак имаше музика.
Од групи Ареа, Нокаут, Нон Стоп, Нови Дечки и секако Силви Бенд.
Врчак, Угро и еден куп рап бендови и артисти кој се појавија, да не ги набројувам сега.

Последниве години немаме ништо, умрена ни е музиката. Лозано и толку, оние Два Бона, Таско не ги бројам оти тоа е срање.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Добро бе никој не се сети да се пријави со Угро или и тогаш квалитетот на хип-хопот бил на ниво на Скипи - Тајзи, Елвир Мекиќ, Слаткар, 2 Бона ?
Угро е срамота да го мешате со хип-хоп. Уствари никој од овие што ги наброја не се хип-хоп, освен Слаткар едно време. Јас ставив рап песна (Раце Горе), а и целиот албум Сафизам е од оваа деценија. Не ставив повеќе песни зашто видов по една се ставало. Иначе еве рап од тоа време
Most Wanted

Уличен Ритам, песната Иди у курац на Легијата е инспирирана и направена од респект кон Уличен Ритам. Еве ја оргиналот.


Уште една од саф
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Никому не му текна на ова од 90-тите? Ова е најнадреалниот настап кој постои. Движењата на пејачот, маицата со Гарфилд, црвени панталони и трегери. :pos: За-кон!

Ама песната беше хитиште! Јас веќе се пријавив, нека стои ова во ревијален дел. Секако е без конкуренција. :pos:

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.075
Поени од реакции
21.953
A gdje je holandez iz Štipa ?
Автоматски споено мислење:

Sramota, nikoj Risto Bombata ne go predlozi.
Pu jazk.
Видеово мислам дека е од истата прослава на нова година од видеото горе што го постирав од Студени Нозе - 50 марки. Каков провод.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Отворена е тема за гласање:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom