Kajgana Song Contest # 148 Oмилена песна од 80ите

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Уф колку "не хумана" тема...невозможно е една ама ајде денес почнав со метал муд
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
80ти богами за повеќе жанрови на музика е можеби најдобрата декада. Иначе знаејќи што стилови на музика негува @Uchiha Sasuke пријатно ме изненади што стави песна од поинаков жанр од тој бесниот (посебна тема ќе треба за нив) :D Така да ќе избегнам тешки рокерско-металски варијанти и идам со бате Phil Collins - In The Air Tonight. Со едно партали видео од Miami Vice да долови плус 80ти mood :cool:

 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
80ти богами за повеќе жанрови на музика е можеби најдобрата декада. Иначе знаејќи што стилови на музика негува @Uchiha Sasuke пријатно ме изненади што стави песна од поинаков жанр од тој бесниот (посебна тема ќе треба за нив) :D Така да ќе избегнам тешки рокерско-металски варијанти и идам со бате Phil Collins - In The Air Tonight. Со едно партали видео од Miami Vice да долови плус 80ти mood :cool:

Си знајш убо шо ми лежи најмногу, ќе закачев некоја тема од наш калибар ама тогаш само неколкумина ќе бевме учесници, за загревање нека биди вака како introduction,следен пат одиме по жустро. :cool:
Иначе мило ми е, слушам и вакви без гајле, не сум само на еден правец фрлен. :D
Одличен избор btw за фаќање на тој 80s mood (y)
Long live the 80s :pijani:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
238
Поени од реакции
538
Мноогу тежок избор, можеби најдобрите песни се излезени во 80ти, без да ги ставиме во игра рокот и класиката се разбира.
Ќе дадам мој избор без многу мислење инаку тоа ќе ми биде цел ден.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.945
Мноогу тежок избор, можеби најдобрите песни се излезени во 80ти, без да ги ставиме во игра рокот и класиката се разбира.
Ќе дадам мој избор без многу мислење инаку тоа ќе ми биде цел ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom