Kajgana Song Contest # 147 Песна со ... во насловот

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.043
Поени од реакции
16.892
Бираме песна со трезнење во насловот...се шалам бе.

На форумов пред некое време имаше една доста актуелна тема (и уште е) каде сите искажуваа свои ставови и мислења.
Ние по активните во темата за музика и оние што ретко свратуваат во ова ќоше од форумот често пати сме постирале песни од изведувачи кои отворено искажуваат дека се хомосексуалци осврнувајќи се чисто на музиката и песната без никакви предрасуди кон изведувачот...па и од тука темата.
Бираме најдобра песна од изведувач хомосексуалец.
Да покажеме дека не сме "педери" и дека во музиката нема разлики.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.589
Поени од реакции
22.003
песна од изведувач хомосексуалец.
Сем Смит мислам дека не е хомосексуалец, туку non-binary, ама ваљда и тоа влегува во конкуренција?
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom