Kajgana Song Contest #142 - Гласање

Најдобра песна со 'љубов' во насловот?

 • Soft Cell - Tainted Love (Shawn Spencer)

  Гласови: 3 6,8%
 • Golden Earring - Radar Love (Dani)

  Гласови: 0 0,0%
 • Whitney Houston - I Will Always Love You (Tyler Darden)

  Гласови: 3 6,8%
 • Lola Coca - Love Songs (xxixka)

  Гласови: 1 2,3%
 • Kiss - I Was Made For Lovin' You (KEEF)

  Гласови: 13 29,5%
 • Ellie Goulding - Love Me Like You Do (Луси)

  Гласови: 4 9,1%
 • Joy Division - Love Will Tear Us Apart (Джонтра Вохохолта)

  Гласови: 8 18,2%
 • Todomondo - Liubi, Liubi, I Love You (dragonsky)

  Гласови: 2 4,5%
 • Queen - Too Much Love Will Kill You (НЕКОЈ)

  Гласови: 1 2,3%
 • George Benson - Nothing's Gonna Change My Love for You (Ron Burgundy)

  Гласови: 5 11,4%
 • Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours (orthodoxMK)

  Гласови: 4 9,1%
 • The Who - Love, Reign O’er Me (Васил МКД)

  Гласови: 0 0,0%
 • Bad Company - Feel Like Making Love (Aceso)

  Гласови: 3 6,8%
 • The Beatles - All you need is love (Violetova)

  Гласови: 8 18,2%
 • Elvis Presley - Can't Help Falling In Love (Goofy)

  Гласови: 10 22,7%
 • Queen - Somebody To Love (grande-juve)

  Гласови: 5 11,4%
 • Crvena Jabuka- TAMO GDJE LJUBAV POČINJE (RickyLFC9)

  Гласови: 3 6,8%
 • Leonard Cohen - Dance Me to the End of Love (BilboBaggins)

  Гласови: 10 22,7%
 • Queen - Love of My Life (G@rfielD)

  Гласови: 7 15,9%
 • Sade - No Ordinary Love (Govinda)

  Гласови: 4 9,1%
 • Avicii - Waiting For Love (Partizanen banditen)

  Гласови: 0 0,0%
 • Tesla - Love Song (FilipMKD007)

  Гласови: 1 2,3%
 • The Beatles - Love Me Do (Gulliver)

  Гласови: 3 6,8%
 • The Fuzz - I Love You for All Seasons (Trent Alexander Arnold)

  Гласови: 0 0,0%
 • Anja Veterova i Parketi - Jas te sakam tebe (Ska Maniac)

  Гласови: 0 0,0%
 • Becky Hill - Rude Love (Vori)

  Гласови: 0 0,0%
 • Spiller - Groovejet/If This Ain't Love (aletem)

  Гласови: 0 0,0%
 • Haddaway - What Is Love (Bridger)

  Гласови: 3 6,8%
 • Зафир Хаџиманов - Љубов неверна (pozdrav eden topol)

  Гласови: 1 2,3%
 • Jefferson Airplane - Somebody to Love (The Accountant)

  Гласови: 6 13,6%
 • Bee Gees - To Love Somebody (SinisteR.)

  Гласови: 2 4,5%
 • Led Zeppelin - Whole Lotta Love (Darklady)

  Гласови: 16 36,4%
 • The Darkness - Love Is Only A Feeling (Петра П.)

  Гласови: 0 0,0%
 • Bryan Ferry - Slave To Love (shutrak)

  Гласови: 6 13,6%
 • Radiohead - True Love Waits (wot)

  Гласови: 2 4,5%
 • Scorpions - Still Loving You (Uchiha Sasuke)

  Гласови: 6 13,6%
 • Foreigner - I Want To Know What Love Is (Sawyer88)

  Гласови: 8 18,2%
 • Bon Jovi - You Give Love A Bad Name (kazioX)

  Гласови: 8 18,2%
 • Iron Maiden - The Thin Line Between Love and Hate (dantemkd)

  Гласови: 1 2,3%
 • Елена Андреевска - Прва љубов (Riken)

  Гласови: 3 6,8%
 • Frank Sinatra - I Love You Baby (Invader)

  Гласови: 6 13,6%
 • Elton John - Can You Feel the Love Tonight (K!KI)

  Гласови: 4 9,1%
 • Tom Odell - Another Love (Kaleb)

  Гласови: 4 9,1%
 • Avril Lavigne - I Fell In Love With The Devil (Xfire)

  Гласови: 0 0,0%
 • The Doors - Love Me Two Times (Dumbledore)

  Гласови: 12 27,3%
 • Наум Петрески feat. Виолета Томовска - Љубов голема (Zlatikevichius)

  Гласови: 4 9,1%
 • Lana Del Rey - Love (Beginner)

  Гласови: 1 2,3%

 • Вкупно гласачи
  44
 • Гласањето е завршено на .
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.365
Поени од реакции
5.774
Love, oh love
I gotta tell you how I feel about you
'Cause I, oh I
Can't go a minute without your love
Like a satellite
I'm in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can't go a minute without your love
Вака пееше Ленче од Немачка пред десетина години за едно од најубавите нешта во животот на луѓето - љубовта.
Добивме дури 47 наслови за овој музички натпревар. Добивме врвни изведувачи, легендарни групи и прекрасни нумери во предлозите.
А уште кој знае колку наслови останаа неспомнати.

Видов дека во претходниот натпревар можело да се гласа за 5 песни, па така нека биде и сега.
Но, доколку еднаш ги изберете песните, не може да ги менувате гласовите.
Бирајте мудро и бирајте песни што ви се свиѓаат, без разлика кој ги предложил!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.934
Поени од реакции
39.928
Многу сум triggered коа ќе видам дека I Love You Baby на Синатра се препишува, само пошто некој неписмен го кредитирал него како пејач, а нема благе везе пошто никад не ја испеал песната он. Од Frankie Valli е испеана :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.365
Поени од реакции
5.774
Е јбг сега, не ги гуглав да видам кој е изворниот изведувач, а не можам да сменам сега.

Бидете среќни и што ја направив темава.
Три пати ме пот обли додека ги препишав сите песни. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.801
Поени од реакции
21.798
Многу сум triggered коа ќе видам дека I Love You Baby на Синатра се препишува, само пошто некој неписмен го кредитирал него како пејач, а нема благе везе пошто никад не ја испеал песната он. Од Frankie Valli е испеана :)
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
758
Поени од реакции
3.283
@Shawn Spencer откога гласав приметив фали That's Amore.. запамтив дека ја слушнав у темата за предлози, а сега ја нема
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.365
Поени од реакции
5.774
Ај баш да проверам, да не ја имало, ама да ја сменил некој со друга песна? Не видов таков наслов кога ја креирав темава.
Автоматски споено мислење:

@grande-juve или јас трипам брат или ти. :D
Ја поминав темана со предлози и нигде не видов таков наслов.
 
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
758
Поени од реакции
3.283
Ај баш да проверам, да не ја имало, ама да ја сменил некој со друга песна? Не видов таков наслов кога ја креирав темава.
Автоматски споено мислење:

@grande-juve или јас трипам брат или ти. :D
Ја поминав темана со предлози и нигде не видов таков наслов.
трипам некад али не у случајов
1623339537002.png
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.728
Поени од реакции
15.757
Kiss - I Was Made For Lovin' You (KEEF)
The Beatles - All you need is love (Violetova)
Sade - No Ordinary Love (Govinda)
Led Zeppelin - Whole Lotta Love (Darklady)
Bryan Ferry - Slave To Love (shutrak)


...не дадовте опција да се гледа кој за кого гласал, па еве јавно да напишам кој се мои фаворити!
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
363
Поени од реакции
905
Kiss - I Was Made For Lovin' You (KEEF)
The Beatles - All you need is love (Violetova)
Sade - No Ordinary Love (Govinda)
Led Zeppelin - Whole Lotta Love (Darklady)
Bryan Ferry - Slave To Love (shutrak)


...не дадовте опција да се гледа кој за кого гласал, па еве јавно да напишам кој се мои фаворити!

Па мислам дека тоа е и смислата, да не се знае кој за кој гласал. Ти сигурно и на избори го фоткаш ливчето и праќаш по штабови :LOL:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.365
Поени од реакции
5.774
Kiss - I Was Made For Lovin' You (KEEF)
The Beatles - All you need is love (Violetova)
Sade - No Ordinary Love (Govinda)
Led Zeppelin - Whole Lotta Love (Darklady)
Bryan Ferry - Slave To Love (shutrak)


...не дадовте опција да се гледа кој за кого гласал, па еве јавно да напишам кој се мои фаворити!
Намерно е ставено така, а првично ставив и да не се гледаат резултатите ако не си гласал.
Али второво го сменив.
трипам некад али не у случајов
Прегледај го приврзокот 297992
Е јбг, на игнор листа ми е и затоа и не го гледам мислењето :D

Да видам дали ќе можам да ја аднам во гласањето сега.
Автоматски споено мислење:

Кој е мод во музика нека ја адне песната на Корвус, мољам.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
827
Поени од реакции
1.379
Штета само што за 10 песни што не може да се гласа.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
363
Поени од реакции
905
Ќе тепа песна со која мислев да се пријавам. Ретко правам избори, ама кога ги праам знам да ги утнам..
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
5
Поени од реакции
13
love bites od def leppard ke rasturese ;)
tu lejt
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom