Kajgana Song Contest #134: Haha brat da se nashalime malce znaes kako e

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.242
На последниот КСЦ победи @Corvus со 9 гласови. Зад неа се најдоа @Agda Beata со 4 - ист број на гласови како и мојата маленкост.

Пошто ова е демократија, како и се во државава, гласовите не се битни па за тоа јас ќе отварам тема и ќе ја одмерам темата за темата. (хех) на овој КСЦ.

Искрено не ги знам сите 133 категории пред мене, така да се надевам дека нема да повторам нешто и дека оваа категорија ќе биде оригинална.

Знам дека во минатото постоеше "Kajgana Song Contest" за пародии, па затоа овој пат темата ќе биде "комедија/хумор/сатира/да се нашалиме батец знаеш како е хаха"

Претпоставувам дека тој што ги прави темите треба да ги реши правилата па затоа тие се:

-Забрането постирање на пародии на веќе постоечки песни (значи, песната/музиката да биде оригинална)

-Смеете да постирате песни кои се познати по тоа што се "лоши" т.е. песни кои се so bad they're good од типот на Ристе од Припор, Глоријан и нив слични.

Можеби на прва звучи како да нема голем избор на песни, но вистината е поинаква, дури знам пред пар месеци во државава имаше некој дечко направено турбо фолк "пародија" тип на песна (значи, смее песни што се оригинални и исмеваат одреден жанр или слично, иако тоа е пародија на нешто, забранети се само пародии на веќе постоечки песни)

И ондак то.

Пошто треба јас да почнам, ќе одберам нешто што нема да победи (пошто не сум јас како претходниот отвараш на темава), а сепак е квалитетно.


Благодарност до Агда Беата што ми ја даде можноста да ја отворам темава, се надевам на ова натпреварување она ќе победи, да види она како е теми да отвараш :(
:D

Со среќа шегање!
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
:facepalm:
fala @Darling ke razmislam sto da postiram
 
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
Песнава со јак спот е кавер на оргинална(истиот текст), не е пародија на оргинална, така да ко шо сфатив се квалификува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom