Kajgana Song Contest #121

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Со дозвола од @Erich Zann ја отварам втората сезона од форумскиот натпревар Kajgana Song Contest:D

Темата за 121-от натпревар нека биде Најлоша песна која ја имате слушнато. Мислам темата е погодена, и онака како народ сакаме да плукаме:icon_lol:

Правилата остануваат исти. Не треба да се пријавите со песна која веќе некој друг ја има пријавено.

Пријавување до четврток (23:59 саатот), а гласање од петок до недела. Се надевам дека ќе има интерес, а притоа ги повикувам за учество членовите @DaniBMW, @Andrew, @Kasabian, @Invader, @RickyLFC9, @Filmakedon, @Velvet She, @Bojan Van Buuren, @Iceboy, @Prime, @Џонтра Волта, @КвикСилвер, @wot, @Saladin, @Петра П., @OMG!!, @Dumbledore, @shutrak, @bijons, @Anne. @Hank Moody, @4NHK0, @Braintaxx, @kazioX, @acermk, @CafeDelMar, @Miss Paranoia, @StormRage, @HristijanWR10, @Prince, @FilipMKD007, @dragonsky, @Annik Honoré, @AceCaleb, @ob1, @Грут, @Makaron, @Morgan Freeman, @shumecha.tableta, @Agda Beata, @Let 3, @K!KI, @Ватрослав, @Толстој, @SinisteR., @Луси_Лу, @Sebalter, @Goodfella, @squirrel и сите останати:D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Ауу, колку ги има... Сакав прво Никола Груевски да ја пријавам, па ми текна на Ме заболе од Сања Ристеска, ама никој не може со царот над царевите, Глоријан. Го преслушав одново, и пред да добијам рак на ушните тапанчиња, одлучив да играм со:

Глоријан - Таа тесна путка (Многу девојчиња)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ауу, колку ги има... Сакав прво Никола Груевски да ја пријавам, па ми текна на Ме заболе од Сања Ристеска, ама никој не може со царот над царевите, Глоријан. Го преслушав одново, и пред да добијам рак на ушните тапанчиња, одлучив да играм со:

Глоријан - Таа тесна путка (Многу девојчиња)
Извини баце, ама по кој критериум ова се квалификува како песна ? :icon_lol:
Мислам насловот убаво си вика „најлошата песна“ :icon_mrgr:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Извини баце, ама по кој критериум ова се квалификува како песна ? :icon_lol:
Мислам насловот убаво си вика „најлошата песна“ :icon_mrgr:
Затоа ќе победам, дека е вон конкуренција. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас играм со симпатијата од моите средношколски денови, уште ми е криво шо не се сликав со неа во Охрид :(
Nadica Bogevska - Fatalna Devojka

П.С. Коста Бургов е дијамантот на нашава естрада, немој да му текнало на некој да оди со некоја од неговите песни.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.218
Поени од реакции
22.392
После долго преслушување на комшиски хитови и потсетување на неоткриени ``таленти `` од истокот на Европа,од централна Америка доаѓа хитот на глупите песни ....
CHOP SUEY - TONGO (ESTRENO MUNDIAL 2017)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Јас играм со симпатијата од моите средношколски денови, уште ми е криво шо не се сликав со неа во Охрид :(
Nadica Bogevska - Fatalna Devojka

П.С. Коста Бургов е дијамантот на нашава естрада, немој да му текнало на некој да оди со некоја од неговите песни.
Грешен линк имаш ставено. И ти си фан на Глоријан, а?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Темата за 121-от натпревар нека биде Најлоша песна која ја имате слушнато. Мислам темата е погодена, и онака како народ сакаме да плукаме:icon_lol:
Mакедонска или белосветска најлоша песна?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.038
Поени од реакции
57.213
Ауу, колку ги има... Сакав прво Никола Груевски да ја пријавам, па ми текна на Ме заболе од Сања Ристеска, ама никој не може со царот над царевите, Глоријан. Го преслушав одново, и пред да добијам рак на ушните тапанчиња, одлучив да играм со:

Глоријан - Таа тесна путка (Многу девојчиња)
Таа беше победник на истава тема на KSC #81
 

Kajgana Shop

На врв Bottom