Kairos planet

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Смисла: МНОГУ поевтино им се фаќа да изнајмат сервери низ светот одколку баш твојот PC.[DOUBLEPOST=1474820435][/DOUBLEPOST]
Смисла: МНОГУ поевтино им се фаќа да изнајмат сервери низ светот одколку баш твојот PC.

+ bonus

https://mlmprevara.wordpress.com/2016/09/11/novi-problemi-za-kairos-planet/#more-1300

Така да сеа ти види. Некој ке испрофитира ама многу ке изгорат. Ова е типична Ponzi шема (изгуглај ponzi scheme) само што е направена да изгледа како да е нешто ете официјално. Соработувале со Нисан. Нисан негира. СЕ е сомнително кај овие.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Ме интересира колкав мрежен сообраќај прави тоа програмчето?

Пирамидална шема која ќе трае додека има будали, што ќе плаќаат членство за да ги исплаќаат тие во горните слоеви. И на крај некoи ќе земат, а други ќе останат со оноа во раце. :kuracc:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Ме интересира колкав мрежен сообраќај прави тоа програмчето?

Пирамидална шема која ќе трае додека има будали, што ќе плаќаат членство за да ги исплаќаат тие во горните слоеви. И на крај некoи ќе земат, а други ќе останат со оноа во раце. :kuracc:
Абе тврделе дека прават некаква си Cloud мрежа за сторнирање на податоци, или незнам шо.
Некои типчиња што си ја разбираат работата, успеале да го "расклопат" нивниот софтвер за да видат што всушност прави, и дали е некаква P2P конекција, или Cloud или незнам што.

Одговорот бил: Софтверот нивни НИШТО не прави! Какви ти Cloud, какви ти P2P. Продаваат магла. Навистина сум љубопитен да видам како сево ова ке заврши.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.504
ke zavrsi ko mnogu drugi izmami, nekoj ke zaraboti poveketo ke izgubat, Ko da si igral kladilnica.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Од тоа што читав на нет рикнала пирамидава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom