Kairos planet

Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
sega slusnav za ovaa rabota pa ajde ako sakate vie sto ste zacleneti veke nekolku meseci spodelete go iskustvoto, isto i invite kode treba ...
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Zdravo, i jas pred nekoj den doznav za ova, moze nekoj dami opise procedurata sto e kako e za da se stane clen,sto se dobiva od seto ova i sl... fala odnapred :))
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
poveli pisi mi vo pm ke ti objasnam sto kako ide.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Jas se vkluciv po predlog na prijateli na koi im veruvam, a realno i mi trebaa lesni prihodi godinava. Da bidam iskren ne veruvam vo vakvi koncepti i zarabotka na internet preku nok. Citav sve i svasta ama sepak trgnav da rizikuvam ednas vo zivotot. Ona sto me privlece e logicnosta na konceptot. Ima nekakva smisla i ne prodavas vozduh, tuku kompjuterski prostor za da sozdadat computer grid koj ponataka go prodavaat na treti kompanii. A vtoro i pobitno sto nemoras ti licno da prodavas nisto, da odis od vrata na vrata, da moljakas i da se nudis ili da izigravas herbalajf jehovin svedok, sto stvarno ne mi ide. Pasivnata zarabotka e ok, ama mnogu pobitna za dopolnitelna zarabotka e vklucuvanje drugi vo mrezata. Toa e driving force na proektov i motiv za tebe. Ako ne sakas cekaj go mesecniot pasiven income. Ja vkluciv sestrami i otidov na odmor. Vkluciv drugar so najgolem paket si kupiv oprema. Koga se vrativ me cekase i mesecnata zarabotka... Nie sme od prvite koi se vklucija zaedno so ekipata od kumanovo i za mene funkcionira. Skepticite neka probaat so najmal paket, ama realno bavno i mnogu malce ke im se vrati. Kako sto kazav ovojpat resiv da ne igram ziheraski i da idam na golemo. Ne e lesno kolku sto izgleda, posto se se odviva bavno, go cekas kompjuterot 10 saati, pa go ostavas vklucen so denovi koga ne si tuka... ama pa sto ima lesno za takva zarabotka? Ima dosta i pravila, mkras da se vklucis so kod preku nekoj, dve nedeli karantin na sretstvata, verifikacii so pasos i sl, no se zavrsuva sve za mesec, a togas veke stiga prviot priliv. Ima zaebancii ne e deka nema, ama koj saka poveke info mozam da mu doobjasnam. Imam i uste edna preporaka za ako saka nekoj da se vkluci.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Јас го имам скоро 2 месеци најголемиот пакет. средствата си течат сега за сега. на лаптопот имам 2 скрипти направени една за старт ап, една за шат даВн и лаптопот си цепа без мое присуство.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
649
Поени од реакции
527
Вие шо го користите каирос, ако имате над 40 долари, напрајте си сметка на epayments, и направете таму трансфер барем на 40 долари за да можите да си порачате картичка за безготовинско плаќање кое демек немало камата за безготовински плаќања и за да можите да подигате пари од било кој банкомат (со провизија незнам колку точно). Барем јас така напрајв, а трансферот на пари од каирос до банката има процес од 1 месец
 
Член од
5 август 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Padalelno uste vednas napraviv epayments i go verifikuvav, ama do sega gi povlekuvav preku luge sto sakaat da se vklucat (bez da plakaat provizija vo banka i razlika dolar evro od fakturata). Periodov sekako ke naracam za da mozam i da kupuvam so nea
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас го имам скоро 2 месеци најголемиот пакет. средствата си течат сега за сега. на лаптопот имам 2 скрипти направени една за старт ап, една за шат даВн и лаптопот си цепа без мое присуство.
Колку е цената на пакетите, од најмалиот до најголемиот?
 
C

cige

Гостин
На кого ги уплаќате тие пари?
Има ли фирмата физичка адреса?
Дали се знае кој е нејзин основач?
Дали тој излегува во јавност?
Дали сте загрижени дека еден ден ќе опадне бројот на инвеститори и дека ќе нема од што да ве исплатат?
И дека вашите влогови ќе завршат во џебот на тие што на повисоките нивоа?
Дали познавате некој оштетен од ТАТ?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Дали сте загрижени дека еден ден ќе опадне бројот на инвеститори и дека ќе нема од што да ве исплатат?
Чекај а зар мислиш дека и сега покрај толку "инвеститори" дека уопште некој има повлечено пари? :pos:

Еве ќе го повикаме @toni-bitola да каже како изгледа искуството кога Каирос ќе те исплати(пошто тонкава е 4 месеца заглавен со Каирос) :coffee:

Инаку за сите што сеуште се мислат дали да вложат, нека проверат во банките услови за ставање под хипотека на своите куќи/станови за да можат да земат најголем кредит. И со парите од кредитот нека купат 5-6 од најголемите пакети. Исто така дадате си отказ од работа бидејќи од денот кога ќе ги купите пакетите, вашиот живот станува бајка.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Чекај а зар мислиш дека и сега покрај толку "инвеститори" дека уопште некој има повлечено пари? :pos:

Еве ќе го повикаме @toni-bitola да каже како изгледа искуството кога Каирос ќе те исплати(пошто тонкава е 4 месеца заглавен со Каирос) :coffee:

Инаку за сите што сеуште се мислат дали да вложат, нека проверат во банките услови за ставање под хипотека на своите куќи/станови за да можат да земат најголем кредит. И со парите од кредитот нека купат 5-6 од најголемите пакети. Исто така дадате си отказ од работа бидејќи од денот кога ќе ги купите пакетите, вашиот живот станува бајка.
Колку пари чинат пакетите?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
http://behindmlm.com/companies/kairos-technologies/kairos-technologies-not-paying-affiliates-blames-hackers/

Processor problems, payment problems, rogue affiliate problems and now malicious user problems… it’s all a bit much, isn’t it.

In the last two months Kairos Technologies has come under investigation Kairos Technologies is currently under investigation by regulators in Slovakia,Turkey, Lithuania and Estonia.

The company also just passed two years of operation, which is the typical time-frame for an online Ponzi scheme collapse.

Наздравје бричење момци... интересно е што не е прв пат скам од овој тип да се дешава... последниот од ваков тип кој заврши лошо по инвеститорите, завршил добро за скамерите , 65милиони долари....
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
http://behindmlm.com/companies/kairos-technologies/kairos-technologies-not-paying-affiliates-blames-hackers/

Processor problems, payment problems, rogue affiliate problems and now malicious user problems… it’s all a bit much, isn’t it.

In the last two months Kairos Technologies has come under investigation Kairos Technologies is currently under investigation by regulators in Slovakia,Turkey, Lithuania and Estonia.

The company also just passed two years of operation, which is the typical time-frame for an online Ponzi scheme collapse.

Наздравје бричење момци... интересно е што не е прв пат скам од овој тип да се дешава... последниот од ваков тип кој заврши лошо по инвеститорите, завршил добро за скамерите , 65милиони долари....
Оти си такво педерче, јас ги терам кредит да земат, куќа/стан под хипотека да стават, за да купат пакети, ти вистината им ја ставаш на тацна. Од вакви ко тебе пропаѓаат понзи шемите, оти после никој нејќе да купи пакети. :pos:
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Чекај а зар мислиш дека и сега покрај толку "инвеститори" дека уопште некој има повлечено пари? :pos:
Има. Еве цимерот извлече веќе 1 000 евра од почеток на јуни до сега и веќе има два акаунта.
Јас нема шанси да платам толку пари зашто сум скептик, прво реков ај да причекам шо ќе напрај цимерот дали ќе повлече пари и ете си повлече и пак сум скептик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom